Tamara Zidanšek brez moči proti Veri Zvonarjovi!

25.09.2018
Najboljša slovenska tenisačica Tamara Zidanšek ni imela veliko možnosti za zmago proti renomirani Rusinji!

TAŠKENT, UZBEKISTAN - 20-letna Tamara Zidanšek (74. na WTA) ni imela ravno sreče pri žrebu na WTA International turnirju v Uzbekistanu. Kot 3. nosilka je za nasprotnico dobila igralko s povabilom organizatorja, a to ni bila kakšna mlada domačinka pač pa izkušena ruska veteranka 34-letna Vera Zvonarjova (134. na WTA), leta 2015 2. igralka sveta. Slednja v zadnjem času bolj malo nastopa na turnirjih, a je še vedno zelo neugodna za nasprotnice. To je občutila tudi Slovenka, na koncu je bilo 6-1, 6-4 za Vero!

Morda je Tamara začela dvoboj s preveč spoštovanja do nasprotnice, saj je slednja agresivno napadala njen servis. Izkoristila je vse 3 brejk priložnosti, Tamara je imela dve nerealizirani. 2. niz je bil bolj izenačen, Zidanškova je imela še vedno zelo slab izkoristek točk na oba servisa, a je tudi sama "pritisnila" nasprotnico. Priigrala si je kar 8 brejk priložnosti in od tega 3x uspela, Zvonarjova je imela boljši izkoristek, od 6 priložnosti je realizirala 4. Vse skupaj je trajalo 1 uro in 15 minut. Sam dvoboj ni bil na visokem nivoju med seboj sta igrali prvič... .

V 2. krogu je Dalila Jakupovič, obe Slovenki sta s svojimi partnericami še na sceni v igri dvojic!

Tamara Zidanšek je za nastop prejela 1 WTA točko in 2,220$ denarne nagrade!