Tamara Zidanšek do naslova v dvojicah v Palermu!

09.08.2020
"Neverjetna Tami" se veseli druge lovorike v igri parov na WTA turneji!

PALERMO, ITALIJA - 21-letna Tamara Zidanšek je na WTA International turnirju v Italiji po neuspehu med posameznicami, kjer je izpadla v 1. krogu, šla do konca v igri dvojic. Skupaj z 29-letno Nizozemko Arantxo Rus sta pokorili vse nasprotnice in dvignili zmagovalni pokal. V finalu sta bili boljši od domače italijanske naveze Elisabette Cocciaretto in Martine Trevisan s 7-5, 7-5 v nizih!

ČESTITKE!!!

Finalni dvoboj je bil kar izenačen. Slovenka in Nizozemka sta 1. niz odločili ob koncu, podobno je bilo tudi v 2. nizu, sicer sta imeli že 2 zaključni žogici za zmago s 6-4, a ju nista izkoristili. V 12. igri sta realizirali prvo priložnost. Tamara je prvi naslov v dvojicah osvojila pred dvema letoma v Taškentu s Srbkinjo Olgo Danilovič. Med posameznicami je 2x osvojila WTA125 turnir v Bolu na Braču (2018/19 Hrvaška)!

Zdaj bo Zidanškova morala takoj odpotovati na WTA turnir v Pragi, kjer bo znova igrala v obeh konkurencah. V parih bo jutri karierno visoko na WTA lestvici. Kot 80. na svetu bo za mesto prehitela Katarino Srebotnik, najboljša ostaja Andreja Klepač na 30. mestu!