Teniška klasika Federer - Đokovič končana po tajbrejku 3. niza. Novak spet boljši.

03.11.2018
PARIZ, FRANCIJA - Velikana tenisa Roger Federer in Novak Đokovič sta se na mastersu v Parizu pomerila v 47. obračunu, tretjič pa je bila tekma rešena po tajbrejku 3. niza in spet je bil boljši Srb.

Dvoboj med Rogerjem Federerjem in Novakom Đokovičem spada v enega največjih rivalstev v zgodovini športa, tokrat sta se pomerila v polfinalu ATP1000 turnirja v Parizu. Obračun je bil končan po podaljšani igri v 3. nizu, tretjič v 47 medsebojnih tekmah in vse tri tako končane tekme je dobil mlajši srbski tenisač.

Dvoboj v pariški dvorani je trajal 3 ure in 6 minut, tekmeca pa sta prikazala vrhunsko predstavo z izjemo podaljška v odločilnem delu, v katerem je zatajil švicarski teniški maestro. Đokovič, ki se bo v ponedeljek spet zavihtel na 1. mesto ATP lestvice, je slavil s 7-6(6), 5-7, 7-6(3).

Gledalci so prišli na svoj račun, tako v dvorani kot pred ekrani, saj smo videli fantastičen tenis, samo en brejk, ki ga je vpisal Roger. 37-letni Baselčan je uspel iz dveh priložnosti izkoristiti eno, a zmagal je ta, ki je zapravil vseh 12 priigranih.

Roger Federer je igral odlično vse do tajbrejka 3. niza...

Đokovič je letos napravil izjemen posel. Izpadel je iz TOP20, v prvi polovici sezone ga praktično ni bilo, čez dva dni pa bo zavzel spet prestol v teniškem svetu. To ni uspelo še nikomur. Federerja je premagal devetkrat v zadnjih desetih dvobojih, popravil medsebojno razmerje na 25-22 in bo v nedeljo ob 15. uri s Karenom Hačanovom igral za 33. naslov na turnirjih serije masters in peti v Parizu. Hačanov bo debitiral v finalu mastersov in ni potrebno dodajati, kdo je favorit na papirju. Z njim se je pomeril na Wimbledonu in ga zlahka odpihnil, toda jutri bo druga tekma.

Novak ima vse od Wimbledona zastrašujočo serijo, edini, ki ga je uspel premagati je bil mladi Grk Cicipas. Več kot zasluženo se vrača na 1. mesto lestvice ATP in glede njegovo formo in ponovno osredotočenost do tenisa je vprašanje kdaj bo prestol spet izpustil?