Težko delo za Slovence. Izrael povedel 2-1...Žemlja v boj po točko rešitve!

06.04.2014
PORTOROŽ - Po prestavljeni tekmi dvojic iz sobote na nedeljo, zaradi slabega vremena, so danes ob 10. uri stopili na igrišče Žemlja in Rola za Slovenijo in Erlich ter Ram za Izrael.

Izraelci so po treh zelo izenačenih nizih nato dobili četrtega s 6-3 in si priigrali izjemno pomembno točko. Rezultat 7-6(7), 4-6, 7-6(5) in 6-3.

V boj za obstanek v tekmi gre Grega Žemlja, ki se bo ob 16. uri pomeril z najboljšim izraelskim tenisačem Dudijem Selo (69. na ATP).

Gledalci so povsem napolnili teniški avditorij v Portorožu, če ne bi bil prost vstop, bi se iskala karta več. Vedeli so namreč, da bosta Grega Žemlja in Blaž Rola potrebovala močno podporo in niso se ušteli. Slovenska teniška asa sta se odlično zoprstavila favorizirani izraelski dvojici, ki sta nekoč veljala za eno najboljših na svetu, pravzaprav sta tudi zmagala na OP Avstralije leta 2008.

V 1. nizu je le zgrešen volej Ptujčana oddaljil slovensko navezo od dobljenega niza, zapravila sta tudi žogico za niz, a to ju ni zmotilo, da bi v drugem pripravila brejk v najbolj pomembnem trenutku. V 10. igri sta Izraelca le padla na servisu in povratka zanj v nizu ni bilo več. Na krilih navijačev sta Rola in Žemlja tudi v 3. nizu držala stik, še več, imela sta aktiven rezultat vse do 4-2, ko sta gostujoča igralca ujela priključek na 4. Odločala je še ena podaljšana igra, v kateri sta bila Izraelca bolj zbrana in vpisala drugi niz. V 4. nizu je bilo upov na slovensko zmago konec. Ram in Erlich sta potegnila, prišla do prednosti 5-2 ter imela že tri zaključne žogice, ki pa sta jih naša tenisača nevtralizirala, v naslednji igri pa je zmanjkalo moči za morebiten preobrat. Izraelca sta dokazala, da se odlično ujameta, na terenu dihata kot eno, kar je v dvoboju dvojic velikega pomena.

Slovenska teniška reprezentanca se prvič v zgodovini bori na domačem terenu za vstop v kvalifikacije za svetovno skupino Davisovega pokala. Pred dvema letoma so gosotovali pri Italijanih, kjer so bili domačini pač boljši, tokrat pa imajo izjemno priložnost, da poskušajo priti v sam vrh najsterejšega moštvenega tekmovanja na svetu. Oddaljeni so za dve zmagi, ki jih bosta poskušala vpisati Žemlja in Rola.

P.S. - Morebitna 5. tekma bo skoraj zagotovo odigrana v ponedeljek dopoldan.

Davisov pokal, 1. evroafriška skupina

SLOVENIJA - IZRAEL 1-2

Amir Weintraub (Istarel) beat Blaz Kavcic (Slovenia) 4-6 7-5 6-3 3-6 6-4
Blaz Rola (Slovenia) beat Dudi Sela (Israel) 6-3 6-4 6-4
Jonathan Erlich/Andy Ram (Israel) beat Grega Zemlja/Blaz Rola (Slovenia) 7-6(7) 4-6 7-6(5) 6-3