Goffin in Thiem po natanko enem letu spet v boj za lovoriko

01.08.2015
GSTAAD, ŠVICA - Finalista turnirja serije 250 v Gstaadu sta prvi nosilec David Goffin in tretjepostavljeni Dominic Thiem.

Natanko 12 mesecev po tem, ko sta se David Goffin in Dominic Thiem pomerila v finalu turnirja v Kitzbühlu, bosta tenisača spet zaigrala v finalu, in sicer v švicarskem mestecu Gstaad.

Goffin, ki bo nastopil v petem finalu ATP turnirjev (2-2), potem ko je pred mesecem dni izgubil odločilni obračun z Nicolasom Mahutom, je v polfinalu premagal Thomaza Belluccija s 6:4, 6:2.

Belgijec je nasprotniku odvzel servis v deveti igri prvega niza in brez izgubljene točke na svoj začetni udarec dobil prvi niz po 32 minutah. V drugem nizu se je do brejka dokopal že v tretji igri in za Belluccija je bilo konec sanj o uvrstitvi v drugi finale v letu 2015.

Goffinov finalni nasprotnik bo ''vroči'' Dominic Thiem, ki bo zaigral v drugem zaporednem finalu in tretjem v letu 2015. Avstrijec je prejšnji teden v Umagu ugnal Joaa Souso za drugo turnirsko lovoriko v kariero (2-1), v Gstaadu pa bo imel priložnost, da se Goffinu oddolži za poraz izpred enega leta.

Thiem je bil v polfinalu boljši od Feliciana Lopeza s 6:3, 6:7(5), 6:3. V prvem nizu, ki je tako kot na drugem polfinalnem obračunu trajal 32 minut, je dvakrat odvzel servis nasprotniku, 18. igralec sveta pa je odgovoril v podaljšani igri drugega niza, v kateri je hitro pobegnil na 5:2 in poravnal izid na 1:1.

Thiem se je uspel zbrati, a v prvi igri odločilnega niza zapravil dve brejk priložnosti, po izenačenju na 3:3 pa je dobil naslednje tri zaporedne igre in se po uri in 54 minutah veselil zmage nad sveže poročenim španskim tenisačem.