Tiafoe izločil Žemljo v uvodnem krogu Challengerja na Havajih

26.01.2016
MAUI, ZDA - Slovenski teniški igralec Grega Žemlja je izgubil uvodni krog na ATP Challengerju na Havajih.

Grega Žemlja se je odpravil na ATP Challenger turnir, ki ga organizira drugi največji havajski otok Maui. Nagradni sklad znaša 50,000 ameriških dolarjev, na trdi podlagi pa je Kranjčana v 1. krogu premagal Američan Frances Tiafoe.

18-letni temnopolti Tiafoe velja za enega bolj obetavnih tenisačev, že sedaj je 179. igralec sveta. 29-letni Grega, ki se je po bolezni uspel prebiti na 172. mesto, se je prvič meril z varovancem Joseja Higuerasa, po malo manj kot dveh urah pa klonil s 4-6, 6-2, 6-4.

Oba sta dokaj suvereno držala servisne igre skozi celo tekmo s tem, da je imel Tiafoe kar 15 brejk priložnosti, izkoristil je 3. V uvodnem delu je Žemlja vpisal en brejk iz edine priložn osti kar je bilo dovolj za osvojen niz, v drugem pa mu ni pomagalao niti 7 zadetih asov. Američan je prišel do dveh odvzemov, v zelo izenačenem odločilnem nizu pa še do enega. Slovenskemu teniškemu asu je drastično padel odstotek zadetega prvega servisa, to pa je odločilno vplivalo na izhod tekme.

Žemlja je ostal brez točk, nastop pa mu je prinesel skromnih 520 USD.