Žemlja: ''Mayer je nepredvidljiv, muhast in tečen''

12.08.2016
PORTOROŽ, SLOVENIJA - Slovenski polfinalist v Portorožu se bo za vstopnico v finale pomeril s prvim nosilcem turnirja Florianom Mayerjem.

Grega Žemlja tudi v četrtfinalu teniškega turnirja serije Challenger v Portorožu ni razočaral slovenskih navijačev in se uvrstil v polfinale. Kranjčan je s 6:4, 7:6(1) izločil Srba Marka Tepavca in se med najboljše štiri uvrstil brez izgubljenega niza.

''Prvič sva se srečala in res nisem vedel, kaj lahko pričakujem od njega. Veliko točk naredi z začetnim udarcem, z njim pa sem imel kar nekaj težav. Izkoristil sem nekaj priložnosti, še posebej dobro sem odigral tiebreak. To pa je dobro za samozavest,'' je povedal nekdanji 43. igralec sveta.

Žemlja se bo v polfinalu pomeril s Florianom Mayerjem, prvim nosilcem turnirja, nekdanjo številko 18 svetovnega tenisa in zmagovalcem dveh ATP turnirjev. Zadnjega je osvojil junija letos na travnati podlagi turnirja serije 500 v Halleju.

Žemljo čaka težka naloga, saj Mayer zaseda 94. mesto lestvice ATP in velja za prvega favorita turnirja. V prid našemu tenisaču pa govori medsebojna statistika, v kateri z 1-0 vodi Žemlja. Dobil je namreč edini medsebojni obračun pred tremi leti na Mastersu v Miamiju, kjer sta se prav tako pomerila na trdi podlagi.

Slovenski tenisač pričakuje napet in zanimiv obračun: ''Petkov polfinale proti Mayerju bo ena super tekma. On je zelo nepredvidljiv igralec, zelo muhast in tečen. Na tem igrišču se odlično počutim. Upam, da bo na stadionu čim več gledalcev,'' si je zaželel Kranjčan.

pripravil: Ž. J. (vir: Slo-open.com)