Tom Kočevar Dešman je obstal v polfinalu Herakliona!

25.04.2015
Slovenski tenisač Tom Kočevar-Dešman je ta teden zaključil z nastopi na Futuresu v Grčiji!

HERAKLION, GRČIJA - 24-letni Tom Kočevar-Dešman (529.) se je po treh lažjih nasprotnikih v polfinalu 10.000$ vrednega Futuresa (trda podlaga) pomeril s 1. nosilcem, 24-letnim Italijanom Erikom Crepaldijem (385.). Slednji je po izenačenem dvoboju na koncu slavil s 3:6, 6:4, 6:4 v nizih. Italijan je letos že osvojil 2 Futuresa v Tuniziji in jutri bo imel priložnost za novo slavje.

V 1. nizu sta oba igralca dobro servirala in ohranjala svoj servis. 1 brejk Slovenca je bil dovolj za vodstvo v nizih. 2. niz je bil zelo podoben, le da je tokrat Italijan prišel do edinega brejka in izenačil na 1. Crepaldi je v 3. nizu začel še bolj agresivno in že v drugi igri izkoristil prvo brejk priložnost. Tomu je enako uspelo v maslednji, nato je na svoj servis izenačil na 2:2. Slovenec je do 10. igre nekako še reševal svoj servis, nato pa je klonil v ključnem trenutku in Erik se je veselil težke zmage, saj s prejšnjimi nasprotniki ni imel veliko dela!

Za Toma Kočevarja Dešmana je bil to drugi polfinale na Futuresih letos, dober teden nazaj je bil v pofinalu Dohe.