Zmaga sezone in četrtfinale Herakliona za Kočevar-Dešmana

16.10.2014
HERAKLION, GRČIJA - Tom Kočevar-Dešman je na 10,000 USD vrednem Futures turnirju na Kreti v osmini finala počistil s 1. nosilcem.

Slovenski teniški igralec Tom Kočevar-Dešman (648. na ATP) je v 2. krogu ATP Futures turnirja na trdi podlagi, ki se igra v Grčiji, prišel do največje zmage v letošnji sezoni, v karieri še ni premagal tako visoko uvrščenega nasprotnika. S 7-5, 6-0 je deklasiral 225. igralca sveta Martina Vaisseja iz Francije. Bravo.

Zanimivo, toda Ljubljančan je z enakim rezultatom zmagal tudi včeraj v 1. krogu le, da je imel tokrat po rankingu najtežjega nasprotnika. 27-letni Francoz je ta teden najvišje v karieri, letos je osvojil 3 Futurese, zadnjega julija na domačem turnirju medtem, ko Tom še išče prvenec. Lani je bil na Bledu finalist, kar je še vedno njegov najboljši rezultat v karieri.

Z današnjo suvereno zmago je štiriindvajsetletnik na dobri poti, da na Kreti pride do odmevnega rezultata. Vaisse se je upiral le v uvodnem nizu, kjer je izkoristil eno brejk priložnost, a je Tom prišel do dveh odvzemov servisa, z devetimi zaporedno osvojenimi igrami pa je v 2. nizu zbrisal tekmeca.

V četrtfinalu ga čaka potrditev današnje zmage. Igral bo s 5. nosilcem Janom Šatralom iz Češke, ki je 472. tenisač sveta, letos pa se lahko pohvali z dvema osvojenima Futuresoma.