Kočevar-Dešman v četrtfinalu, Kolarjeva izpadla

30.04.2015
Izmed slovenskih teniških predstavnikov na manjših članskih turnirjih (ITF, Futures) je med nastopajočimi le še Tom Kočevar-Dešman.

HERAKLION, GRČIJA - Slovenski tenisač Tom Kočevar-Dešman (503. na ATP) je pričakovano zmagal v 2. krogu 10,000 USD vrednega futuresa v Grčiji.

Na Kreti je 24-letni Ljubljančan kot 5. nosilec v osmini finala igral s 25-letnim domačinom Charalamposom Kapogiannisom, 1,294. na ATP lestvici. Grk je nepričakovano osvojil uvodni niz, nato pa se je Tom zbral in mu oddal le še tri igre, slavil je z rezultatom 4-6, 6-1, 6-2. Kočevar-Dešman je prvič letos dobil obračun potem, ko je izgubil 1. niz.

V četrtfinalu ga čaka 4. nosilec Alessandro Bega iz Italije. Vrstnik, ki je 499. na računalniški lestvici, je do sedaj obakrat izgubil s Slovencem. Upajmo, da bo Tom nadaljeval medsebojno tradicijo.

Tom KOCEVAR-DESMAN (SLO) [5] 4-6 6-1 6-2 Charalampos KAPOGGIANIS (GRE)

SANTA MARGHERITA DI PULA, ITALIJA - Nastja Kolar (221. na WTA) je bila kot 5. nosilka gladko poražena v 2. krogu 25,000 USD vrednega peščenega turnirja v Italiji.

20-letno tenisačico iz Celja je suvereno odpravila šest let starejša Mihaela Buzarnescu (533. na WTA), lastnica 13. lovorik iz ITF turnirjev. Romunka je zmagala s 6-2, 6-0 in ima lepo bero zmag v zadnjem času. Iz zadnjih 12 dvobojev jih je dobila 11.

Mihaela BUZARNESCU (ROU) 6-2 6-0 Nastja KOLAR (SLO) [5]