Tom Kočevar-Dešman poražen v prvem finalu kariere!

02.06.2013
BLED, SLOVENIJA - Slovenski teniški igralec Tom Kočevar-Dešman je razveselil domače organizatorje z uvrstitvijo v veliki finale ATP futuresa na Bledu, kjer pa je moral priznati premoč favoriziranemu Italijanu Riccardu Bellotiiju.

10,000 USD vreden peščeni turnir serije futures se je le  končal na mestu, kjer ga organizirajo. Potem, ko so tenisači zaradi slabega vremena dva dni gostovali  v ljubljanski dvorani Dolgi Most, so organizatorji vseeno zelo dobro pripravili namočeno podlago TK Zaka na Bledu. 22-letni Tom Kočevar-Dešman (1,178.) je dodobra izkoristil domače razmere v dvorani in se prvič v karieri prebil v veliki finale turnirjev serije futures, kjer pa ga je čakal Riccardo  Bellotti, skoraj 1000 mest višje uvrščeni tekmec.

21-letni Italijan je na 295. mestu računalniške lestvice, turnir pa je zaradi pozne prijave začel v kvalifikacijah. Brez dvoma eden najbolj kakovostnih igralcev na letošnjem blejskem turnirju je  prišel vse do finala (v polfinalu je izločil favoriziranega, 1. nosilca Geralda Melzerja), kjer je še enkrat več dokazal, da  lani  ni zastonj osvojil 5 futuresov. Kočevar-Dešmana je premagal s 6-3, 6-2.

Tom-Kočevar Dešman je imel krstni nastop v finalih futuresov

Ljubljančan se je zelo dobro boril v uvodnem nizu. Držal je stik vse do  2-4,  v  maratonski sedmi igri  zapravil kar nekaj žogic za ribrejk, do konca niza pa 'fajtal' kolikor se je dalo,  vseeno pa je  Italijanu uspelo povesti v nizih. Težave z žulji so Tomu preprečile večji odpor. Težje se je gibal, kar je nasprotnik izkoristil ter dvignil pokal na Bledu.

Tom Kočevar-Dešman je lahko izjemno zadovoljen z minulim tednom, saj je  osvojil še nekrat več točk, kot jih drži na lestvici. Petim bo dodal še deset in se bo zavihtel okrog 850. mesta in verjetno izboljšal karierni rekord, ki ga drži iz leta 2011 (862.).

Riccardo  Bellotti je leta 2012 osvojil  5 futuresov, v letošnjem letu je  blejski prvi

Riccardo Bellotti je leta 2012 osvojil 5 futuresov, v letošnjem letu je blejski prvi

Teniški futures turnir na Bledu je bil prvi v seriji treh na slovenskih  tleh. Danes so se že začele kvalifikacije  drugega v Mariboru,  nato pa pride na  vrsto še Litija. Vsi so vredni 10,000 USD.

Riccardo BELLOTTI (ITA)   6-3 6-2  Tom KOCEVAR DESMAN (SLO)