Odlično: Tom Kočevar-Dešman v velikem finalu Bleda, Polona Hercog pa Maribora!

01.06.2013
Slovenski ljubitelji tenisa imamo danes obilo zadovoljstva, saj sta se v finale domačih turnirjev na Bledu (futures) in Mariboru (ITF) prebila slovenska teniška igralca. Tom Kočevar-Dešman je prvič v karieri v finalu, Polona Hercog pa se vrača na pota stare slave.

BLED, SLOVENIJA - 22-letni Tom Kočevar Dešman, član TK Slovana, se je prvič v karieri plasiral v finalno dejanje kakšnega od turnirjev. Na domačem futuresu, ki se je tudi danes zaradi slabega vremena odigral v Ljubljani na Dolgem Mostu namesto na Bledu, je izjemno izkoristil 'svoje dvorišče' in kot povabljenec odšel v veliki, nedeljski finale. ''Seveda grem na zmago jutri'', je včeraj povedal Ljubljančan in dokončal stavek: ''Niti slučajno se še ne ustavljam''. Do potankosti je uresničil besede, v polfinalu je po treh nizih s 7-6(7), 5-7 in 6-4 premagal Italijana Roberta Marcoro, ki do danes ni oddal niza.

Tom je na 1,178 mestu ATP lestvice, a se bo že čez teden dni zavihtel kar nekaj mest po lestvici. Srečanje v dvorani je bilo zelo napeto in kakovostno, ni manjkalo tudi dramatičnih trenutkov. Po treh urah igre je Slovenec že imel štiri žoge za zmago pri 5-3, pa je  Italijan servisno igro rešil, no, v naslednji mu ni bilo več pomoči. Tom je rutinsko odserviral in odšel v prvi karierni finale. Bravo!

Treba je povedati, da je Marcora na 381. mestu ATP lestvice in je bil izraziti favorit, kar priča o dobri pripravljenosti Kočevar-Dešmana. Vse priigrane zmage tega tedna pa bodo na preizkušnji jutri, ko bo igral finale. Prvega ne pozabiš nikoli, vsaj tako pravijo in finale se ne igra, ampak zmaguje.  Tekmec Toma v finalu bo še en italijanski tenisač, Riccardo Bellotti. Leto mlajši nasprotnik je na visokem 295. mestu računalniške lestvice, turnir z nagradnim skladom 10,000 USD pa je začel v kvalifikacijah.  V polfinalu je presenetil prvopostavljenega Geralda Melzerja, tudi ta dvoboj pa je bil izjemno tesen. Bellotti ga je dobil s 6-7, 6-1 in 7-5.

Tom KOCEVAR-DESMAN (SLO) 7-6(7) 5-7 6-4 Roberto MARCORA (ITA) [3]

Tom Kočevar-Dešman se je uvrstil v prvi karierni finale na domačem futures turnirju na Bledu, ki pa je bil zadnja dva dni odigran v Ljubljani (dvorana) zaradi slabega vremena

MARIBOR, SLOVENIJA - Na ženskem ITF turnirju v Mariboru (25,000 USD) so danes dekleta igrala četrtfinalna in polfinalna srečanja.

Edina naša preostala predstavnica na turnirju Polona Hercog se je uvrstila v finale. Najprej je v četrtfinalu premagala 5. nosilko, Poljakinjo Paulo Kanio, ki je v drugem krogu izločila Nastjo Kolar, v prvem pa Evo Zagorac.. Polona je srečanje dobila s 6-4, 2-6, 6-4, popoldne pa je nastopila še enkrat.

V polfinalu je gladko s 6-3, 6-0 odpravila Čehinjo Kristino Kucovo, 258. igralko lestvice WTA. Bravo!

V drugem polfinalu je 15. letna Hrvatica, trenutno vodilna igralka svetovne mladinske lestvice Ana Konjuh premagala Čehinjo Terezo Šmitkovo in bo jutrišnja nasprotnica Hercogove v finalu. Polona se je pred kratkim vrnila na igrišča po dolgih mesecih zaradi poškodb. Uf, kako bi prijalo, da začne nove podvige prav s slavjem v domačem Mariboru.

Polona HERCOG (SLO) [1] 6-3 6-0 Kristina KUCOVA (SVK)

Polona HERCOG (SLO) [1] 6-4 2-6 6-4 Paula KANIA (POL) [5]