Tom Kočevar-Dešman s karierno zmago v glavni del Portoroža!

07.07.2014
PORTOROŽ - Slovenski teniški igralec Tom Kočevar-Dešman je edini izmed domačinov, ki je navdušil v kvalifikacijah Challengerja v Portorožu. Ljubljančan se je prebil v glavni del po največji zmagi v karieri.

23-letni Tom Kočevar-Dešman je prvič v karieri preskočil kvalifikacije ATP Challengerja. Na domačem turnirju v Portorožu je po dveh zmagah, v odločilnem krogu prišel do največje zmage v karieri. S 3-6, 7-6(2), 6-4 je izločil 1. nosilca in 239. tenisača sveta Nikolo Mektiča. Bravo Tom!

Ljubljančan je edini Slovenec, ki se je sploh prebil v zadnji kvalifikacijski krog domačega Challengerja. Lani je dobil posebno povabilo za glavni del, tokrat pa je moral v kvalifikacije in organizatorji so lahko veseli, da jih ni razočaral. Pridružil se je še šestim, dvema neposredno (Kavčič, Semrajc) in štirim povabljencem, ki bodo poskušali obdržati naslov doma. Naj spomnimo, lani je slavil Grega Žemlja, ki pa zaradi slabega zdarvja letos ne more igrati.

Kočevar-Dešman je 872. tenisač sveta, nikdar v karieri pa ni premagal tako visoko uvrščenega, ko je to Hrvat Mektič, ki je bil kot 239. prvi nosilec kvalifikacij. V vročini je dvoboj Toma in Nikole trajal več kot 2 uri in pol, Kočevar-Dešman pa je našel pot iz rezultatskega zaostanka po uvodnem nizu. 25-letni Hrvat je izkoristil obe priložnosti za brejk v 1. nizu in imel pobudo, le to pa je v drugem prevzel slovenski tenisač. Tom je v 2. nizu že serviral za 'set' pri 5-3, pa je na žogico za niz naredil dvojno napako, vse skupaj pa je kasneje posledično reševal v tajbrejku, v katerem je zlomil tekmeca. Mektič je bil nervozen in je pred zadnjo točko podaljšane igre znesel svojo jezo tudi nad lopar. Zgodnji brejk v 3. nizu je Kočevar-Dešman uspel ohraniti do konca brez kakšnih večjih težav ter se je zasluženo vpisal med igralce, ki bodo vihteli svoje orožje v glavnem delu.

Tri zmage v kvalifikacijah Tomu prinašajo 3 točke in 440 evrov.