Van Uytvanckova perfektna, dobila je še peti finale in v Nur Sultanu šokirala domačo favoritinjo

02.10.2021
NUR SULTAN, KAZAHSTAN - Alison Van Uytvanck je v finalu WTA 250 turnirja v Nur Sultanu kot 2. nosilka premagala 1. nosilko in domačo favoritinjo.

Finale turnirja Astana Open v Nur Sultanu je bil izjemno zanimiv, Belgijka Alison Van Uytvanck pa je preobrnila tekmo po gladko izgubljenem prvem nizu in prišla do petega naslova v karieri na WTA turneji.

2 uri in 20 minut je trajal finalni obračun, 2. nosilka pa je prvopostavljeno Julijo Putinčevo premagala z rezultatom 1-6, 6-4, 6-3.

Van Uytvanckova nikdar ni premagala Putinčevo pred današnjo tekmo, izgubila je vse štiri medsebojne obračune, a tudi nikoli še ni izgubila finala. No, statistiko proti Kazahstanki je obrnila, ohranila pa je tudi neporaženost v finalih, dobila je še petega, četrtega na turnirjih v dvorani. Še nekaj zanimivega, dobila je vseh pet finalov po treh nizih.

Odličnih pet: Finalni obračuni Alison Van Uytvanck
p. Timea Babos 5-7, 6-4, 6-1, Québec City 2017 (dvorana - tepih)
p. Dominika Cibulkova 6-3, 3-6, 7-5, Budimpešta2018 (idvorana - trda)
p. Marketa Vondroušova 1-6, 7-5, 6-2, Budimpešta 2019 dvorana - trda)
p. Sorana Cirstea 6-2, 4-6, 6-4, Taškent 2019 (dvorana - trda)
p. Julija Putinčeva 1-6, 6-4, 6-3, Nur-Sultan 2021 (dvorana - trda)

89. igralka sveta je nazadnje zmagala na turnirju v Taškentu leta 2019, drugače pa 27-letnica letos ni prav blestela. Pred turnirjem v Nur Sultanu je imela razmerje zmag in porazov 7-12. Tokrat je bila nepremagljiva in po tekmi se je prešerno veselila naslova skupaj z zaročenko Greet Minnen. Ja, prva v skupnem gospodinjstvu bo spet Alison, saj je Greet prehitela na lestvici :).

Astana Open
Kraj: Nur Sultan (KAZ)
Datum: 27.09.2021 - 03.10.2021
Kategorija: WTA 250
Nagradni sklad: 235,238 USD

2-Alison Van Uytvanck (Belgium) beat 1-Yulia Putintseva (Kazakhstan) 1-6 6-4 6-3