Zgodovinsko. Novak Đokovič prvi v zgodovini zmagal na vseh turnirjih serije masters.

20.08.2018
CINCINNATI, ZDA - Srbski teniški velikan Novak Đokovič je z zmago na mastersu v Cincinnatiju postal prvi, ki je slavil na vseh devetih turnirjih serije ATP1000.

Novaku Đokoviču je uspelo nekaj, kar ni še nobenemu. Prvi v zgodovini je zmagal na prav vseh turnirjih serije masters. Danes je dobil še Cincinnati, turnir, na katerem je pred tem izgubil pet finalnih obračunov.

Srbski teniški velemojster je v finalu premagal največjega tenisača vseh časov Rogerja Federerja s 6-4, 6-4 in spisal zgodovino. Kaj lepšega kot zbrati kolekcijo mastersov na takšen način, ugnati rekorderja naslovov v Cincyu in enega največjih tekmecev. Đokovič ima tako v lasti vseh devet turnirjev serije masters, prav tako pa je zbral nekaj naslovov tudi na zaključnem turnirju serije masters.

Padel je tudi Cincinnati, še zadnji turnir serije masters, ki je manjkal v zbirki srbskega teniškega prvaka. Posal je lastnik t.i. Golden Mastersa, zlatega mastersa, kar pomeni, da ima Niole v rokah skoraj vse kar se da osvojiti v teniškem svetu. V njegovi kolekciji so tudi vsi štirje grand slami, pa Davisov pokal, tudi olimpijsko odličje, a na zlato še čaka. Ima namreč bronasto iz Pekinga.

Novak ima sedaj 31 naslovov iz turnirjev serije ATP1000, prvega je osvojil pred enajstimi leti, skupaj pa ima že 70 lovorik. Za zmago v finalu Cincinnatija nad Rogerjem Federerjem je potreboval manj kot eno uro in pol, odigral je popolno, le v drugi igri drugega niza je malo zastal. V obeh nizih je bila odločilna sedma igra.

Federer in Đokovič sta se nazadnje srečala prav na tem mastersu pred tremi leti, ko je bil izhod drugačen. Obdobje po tem je zazmamoval odmor obeh, oba pa sta se vrnila v velikem slogu. To je bil 46 medsebojni dvoboj, razmerje pa je 24:22 v korist Srba.