Vsi napori Hercogove so bili na koncu neuspešni

29.04.2021
MADRID, ŠPANIJA - Polona Hercog je v čakalnici za glavni del telmovanja na WTA turnirju serije 1000 v Madridu. Po zaostanku 4-6, 2-5 je naredila preobrat, na koncu pa ostala praznih rok.

Prva slovenska teniška igralka Polona Hercog je po maratonskem boju izgubila v odločilnem krogu kvalifikacij WTA 1000 turnirja v Madridu. S 6-4, 5-7, 6-4 je bila boljša Hrvatica z ameriškim potnim listom Bernarda Pera.

Hercogova in Pera sta se pred tem enkrat že merili, leta 2018 prav v Madridu, kjer je 30-letna Štajerka doživela hud poraz, tokrat pa je bila na dobri poti, da poravna razmerje. Slovenka, 73. igralka sveta, sicer ni začela najbolje in je izgubila uvodni niz s štiri leta mlajšo nasprotnico (70. na WTA), črni oblaki so se zgrnili tudi v 2. nizu, ko je Zadarčanka povedla 5-2, nato pa se je Polona le prebudila. Izenačila je na 5-5 in s petimi zaporedno dobljenimi igrami ujela ritem ter izsilila 3. niz. Tam se je odvil hud boj, na koncu pa je Pera v 10. igri prišla do ključnega brejka in zmage po skoraj treh urah igre.

33 brejk priložnosti je bilo na obeh straneh, od tega je Američanka petkrat vzela začetni udarec, Slovenka štirikrat. Bili sta zelo izenačeni, število osvojenih točk pa je bilo 121:114 za zmagovalko.

> Preizkusite svoje znanje v kvizu

Polona Hercog je osvojila 20 točk in 4,025 evrov, če pa ji bo sreča naklonjena in bo še kakšna igralka odpovedala nastop, pa bi lahko to bero nadgradila.

V glavnem delu tekmovanja bo igrala Tamara Zidanšek, ki je deklasirala Su Vej Šejovo v odločilnem krogu kvalifikacij. Zanimivo bo spremljati nejn obračun 1. kroga, zakaj?, ker je za nasprotnico dobila srečno poraženko kvalifikacij, to pa je prav Tajvanka. Bo Zidanškova še enkrat prikazala izjemno predstavo?