Wawrinka bo v finalu Rotterdama poskušal sneti krono Berdychu

14.02.2015
ROTTERDAM, NIZOZEMSKA - Švicar Stan Wawrinka bo v finalu ATP500 teniškega turnirja v Rotterdamu igral z branilcem naslova Tomašem Berdychom.

Češki tenisač Tomaš Berdych je le zmago oddaljen od ponovitve lanskoletnega uspeha na ATP500 turnirju v Rotterdamu, prepreka pa bo Švicar Stan Wawrinka.

Tretjepostavljeni Berdych je branilec naslova na turnirju ABN AMRO World Tennis Tournament, da pa je resen kandidat za ponovitev lanskega uspeha pa je nakazal v polfinalu, ko je s 6-2, 6-1 deklasiral Gillesa Simona. Za zmago je potreboval pičlih 58 minut.

Berdych bo v 26. kariernem finalu (10-15). ''Moja igra je dobra, pravzaprav sem danes pripravil zelo dober plan. Hočem priti vse do konca'', je bil jasen Tomaš, ki je v polfinalu izgubil eno samcato točko na servisu (22/23). ''Veliko sem delal na servisu, danes sem to uprizoril tudi na tekmi''.

Stan Wawrinka je dobil zelo izenačen polfinale z Milosem Raonicem. V Rotterdamu je bil bolj zbran v obeh podaljšanih igrah

Drugi polfinale je bil veliko bolj izenačen. Čeprav se je končal po dveh nizih, pa je trajal skoraj 100 minut, Švicar Stan Wawrinka pa je dobil obe podaljšani igri v dvoboju z Milosem Raonicem (7-6(3), 7-6(7)).

V dvoboju je bilo 25 asov, 10 s strani zmagovalca, ki je na koncu osvojil samo 1 točko več od Kanadčana. Ja, pomembne točke in trenutki so bili na strani Grand Slam zmagovalca iz lanskega Melbourna. V celotni tekmi ni bilo brejkov, je pa Raonic zapravil 6 priložnosti, Wawrinka pa 1.