Yanina Wickmayer do dvojnega naslova v Washingtonu!

25.07.2016
Belgijska tenisačica Yanina Wickmayer je pokorila konkurenco tako med posameznicami kot v igri dvojic na WTA International turnirju v Washingtonu!

WASHINGTON, ZDA - 26-letna Belgijka Yanina Wickmayer (44. na WTA) je s statusom 7. nosilke v finalu WTA turnirja v Washingtonu v težkih vremenskih pogojih premagala nepostavljeno doamčinko Lauren Davis s 6-4, 6-2 v nizih. To je njena 5. WTA lovorika med posameznicami. Za nameček je dan prej osvojila še trofejo v igri dvojic skupaj z Romunko Monico Niculescu!

Yanini je ta zmaga pomenila nekakšen obliž na rano po izredno slabi sezoni na travi, kjer je imela velika pričakovanja. Po treh nizih je izgubila proti Karolini Pliškovi v 1. krogu Wimbledona. Tu je imela največ dela s Francozinjo Kristino Mladenovič v četrtfinalu, ko je zaostajala za niz. Igralke so imele v tem tednu veliko težav z ekstremno vročino.

Belgijka je v finalu močno napadla servis Američanke. Osvojila je 67% točk na njen servis in 5x prišla do brejka. Lauren je v 2. nizu sicer rešila dve "match" žogici na svoj servis, a je Yanina v naslednji igri odservirala suvereno in slavila po uri in pol igre. Sedaj se bo na WTA lestvici približala statusu nosilke na OP ZDA, kjer je že pred 7 leti opozorila z uvrstitvijo v polfinale!

Yanina: "Neizmerno sem vesela po tako dobrem tednu, ki je za menoj. Hvala za vso podporo, srečna sem, ker lahko počnem kar ljubim"!

Tudi 22-letna domačinka Lauren Davis (122. na WTA) je lahko zelo zadovoljna s prikazanim na turnirju, prvič se je uvrstila v finale na WTA turneji.

Zmagovalka je osvojila 280 WTA točk in prejela 43.000$ denarne nagrade!