Za Hercogovo ni bilo kruha v 2. krogu OP ZDA!

29.08.2014
NEW YORK, ZDA - Rusinja Jekaterina Makarova je drugo leto zapored premagala Polono Hercog na Odprtem prvenstvu ZDA. Lani v 1. krogu, tokrat še bolj gladko v drugem. Izpadla Ana Ivanovič.

Ruska teniška igralka Jekaterina Makarova (18. na WTA) je bila premočna nasprotnica za najboljšo slovensko tenisačico Polono Hercog.

26-letna Moskovčanka je z agresivno in natančno igro zlahka dobila 2. krog proti Štajerki, sicer 76. igralki sveta, s 6-1, 6-2. Makarova je bila kot 17. nosilka sicer favoritinja, vse pa je upravičila na terenu po malo več kot 1 uri igre. Začela je silovito, z odvzemom servisa, nadaljevala pa v podobnem slogu. Na servisu je bila fantastična, izgubila je le nekaj točk, tekmo pa je v 2. nizu kaj hitro rešila, ko je povedla 4-0. Polona je bila brez vsakršnih možnosti, da bi ogrozila tekmico in prvič v karieri prišla do 3. kroga OP ZDA.

Čeprav Makarova na zadnjih dveh turnirjih pred New Yorkom ni blestela, je pred tem nizala fantastične rezultate, tudi polfinale Montreala. Lani je bila v 'velikem jabolku' celo četrtfinalistka in ne bi bila senzacija, če bi letos ponovila vajo.

Ana Ivanovič presenetljivo zapušča New York že po 2. krogu

Največji skalp je v četrtek uspel Čehinji Karolini Pliskovi, ki je po dveh nizih izločila Ano Ivanovič (7-5, 6-4). Srbkinja je bila ena tistih, ki so spadale v ožji izbor za samo končnico tekmovanja v Flushing Meadowsu, vendar je proti 42. igralki sveta, s katero se je merila prvč, igrala toplo-hladno, na koncu preveč hladno. V uvodnem nizu je pri 5-5 padla na servisni igri, nervozna pa je bila tudi v 2. nizu, to pa jo je potisnilo v poraz. Do sredine 'seta' je še držala stik, nato sta poskrbeli za dva brejka, zadnji dve igri pa sta pripadli Čehinji.

''Zelo mi je bilo težko. Borila sem se po najboljših močeh, poskušala sem najti ritem, vendar sem naredila preveč nevsiljenih napak. Za mano je slab dan. Tekmica je dobro servirala, v pomebnih trenutkih je odigrala zelo dobro'', je povedala lepotička iz Srbije, ki ima za sabo sicer dobro sezono, najbolj pa je razočarala na Grand Slamih. Na to vprašanje novinarjev je dejala, da bodo prav turnirji velike četverice glavni cilj naslednjega leta.

Nič več sreče in znanja ni imela nekdanja zmagovalka OP ZDA Samantha Stosur. Avstralko je v dramatični tekmi premagala Estonka Kaja Kanepi. V podaljšani igri 3. niza je Kanepijeva slavila šele po 18 točkah.

Za vsaj malo veselja v srbskem taboru pa je poskrbela Aleksandra Krunič. Premagala je domačinko Madison Keys s 7-6, 2-6, 7-5 in kot 145. igralka sveta zabeležila veliko zmago. 21-letnica je vpisala peto zmago vv Flushing Meadowsu, saj je morala začeti v kvalifikacijah, proti 27. na svetu pa je našla dobitno kombinacijo, ki jo pelje na tekmo s Petro Kvitovo, aktualno zmagovalko Wimbledona.

Serena Williams in Viktorija Azarenka nista imeli težav, več jih je imela Kanadčanka Eugenie Bouchard. Živce ji je kravžljala Sorana Cirstea, na koncu pa je 7. nosilka le strla njen odpor ter slavila s 6-2, 6-7, 6-4

17-Ekaterina Makarova (Russia) beat Polona Hercog (Slovenia) 6-1 6-2
Kaia Kanepi (Estonia) beat 24-Samantha Stosur (Australia) 3-6 6-3 7-6(8)
Aleksandra Krunic (Serbia) beat 27-Madison Keys (U.S.) 7-6(4) 2-6 7-5
3-Petra Kvitova (Czech Republic) beat Petra Cetkovska (Czech Republic) 6-4 6-2
15-Carla Suarez Navarro (Spain) beat Coco Vandeweghe (U.S.) 6-3 6-3
Nicole Gibbs (U.S.) beat 23-Anastasia Pavlyuchenkova (Russia) 6-4 6-7(6) 6-3
30-Barbora Zahlavova Strycova (Czech Republic) beat Monica Niculescu (Romania) 4-6 6-4 6-2
Elena Vesnina (Russia) beat Marina Erakovic (New Zealand) 7-5 2-6 6-4
Varvara Lepchenko (U.S.) beat Mona Barthel (Germany) 6-4 6-0
1-Serena Williams (U.S.) beat Vania King (U.S.) 6-1 6-0
16-Victoria Azarenka (Belarus) beat Christina Mchale (U.S.) 6-3 6-2
29-Casey Dellacqua (Australia) beat Wang Qiang (China) 4-6 6-4 6-2
Karolina Pliskova (Czech Republic) beat 8-Ana Ivanovic (Serbia) 7-5 6-4
11-Flavia Pennetta (Italy) beat Shelby Rogers (U.S.) 6-4 6-3
Zarina Diyas (Kazakhstan) beat Catherine Bellis (U.S.) 6-3 0-6 6-2