Zanesljiva zmaga nad Erranijevo pelje Hercogovo v glavni del Rima

09.05.2021
RIM, ITALIJA - Zanesljiva zmaga Polone Hercog za glavni del WTA 1000 turnirja v Rimu.

Sara Errani je bila zadnja oviira na poti Poloni Hercog do glavnega dela tekmovanja močnega WTA 1000 turnirja Internazionali BNL d'Italia, a jo je Štajerka zlahka preskočila. Zmagala je s 6-2, 6-3.

30-letna Hercogova je prekinila serijo porazov proti izkušeni Sari Errani. Štiri leta starejša Italijanka, ki je bila leta 2013 tudi na 5. mestu WTA lestvice, sedaj pa je 113 in je v karieri osvojila tudi devet turnirskih zmag, bila tudi v finalu Roland Garrosa, je do sedaj dobila vse tri medsebojne tekme, dve na trdi podlagi (Linz 2011, Cincinnati 2013) in eno na pesku leta 2009 v Marbelli, je bila tokrat brez moči.

Igralko iz Bologne je Polona ugnala po 77 minutah igre. V 1. nizu je izkoristila obe brejk žogi, sama pa se ni soočila z nobeno, v drugem pa je še trikrat vzela začetni udarec, Erranijeva pa je vnovčila edino brejk žogico, kar je bilo daleč od tega, da bi lahko ogrozila Slovenko. Odlično je Hercogova odigrala skozi celotno srečanje in na koncu osvojila 64 točk, kar 21 več od Erranijeve.

Sara Errani tokrat ni bila kos Poloni Hercog v odločilnem krogu kvalifikacij Rima

Dve domači igralki je Polona zbrisala v kvalifikacijah in sedaj čaka na nasprotnico v 1. krogu. Lani se je prebila do osmine finala. Konec dneva je dobila tekmico, to je 25-letna Grkinja Maria Sakkari, 19. igralka sveta in 17. nosilka turnirja. V statistiki imata eno medsebojno tekmo in to na pesku. Leta 2018 v Carigradu je bila v polfinalu boljša Hercogova.