Zidanškova kot branilka naslova v Lozani takoj izpadla

12.07.2022
LOZANA, ŠVICA - Slovenska teniška igralka Tamara Zidanšek je izgubila v 1. krogu WTA 250 turnirja v Lozani.

24-letna Tamara Zidanšek je lani prišla do prvenca na WTA turneji, ko je slavila na peščenem švicarskem turnirju v Lozanu, letos pa je kot branilka naslova takoj izpadla. Od nje je bila boljša Rusinja Ana Kalinskaja, rezultat je bil 7-6(2), 3-6 in 6-3.

Trenutno 55. igralka sveta se ni dobro znašla na pesku po transformaciji iz travnate podlage in nepričakovano izgubila z leto mlajšo Rusinjo, sicer 73. na WTA lestvici, ki še nima turnirske zmage. V 2 urah in 28 minutah igre je imela Konjičanka več priložnosti za brejk v 1. nizu, a je bila prekratka v podaljšani igri. V drugem delu je zaigrala bolje in predvsem po večjem številu osvojenih točk na drugi servis uspela priti do brejka kar je bilo dovolj za izenačenje v nizih. Rusinje to ni zmedlo, v tretjem je bila za odtenek boljša in se uvrstila v 2. krog tekmovanja ter prvič v treh medsebojnih tekmah ugnala Zidanškovo. Pred tem sta se srečali leta 2020 v Acapulcu na trdi podlagi in lani na pesku v Bogoti.