Zidanškova s preobratom v finale ITF turnirja v Santiagu !

03.12.2016
SANTIAGO, ČILE - 18-letna Tamara Zidanšek tudi v Južni Ameriki zbira odlične rezultate. Na ITF turnirju v Santiagu je v velikem finalu.

Najbolj perspektivna slovebska teniška igralka Tamara Zidanšek (235. na WTA) je finalistka 25,000 USD vrednega ITF turnirja v Čilu, ki se odvija na pesku. Bravo!

Najstnica iz Slovenskih Konjic je 2. nosilka, v polfinalu pa je po slabšem začetku preobrnila dvoboj z domačo povabljenko Alexo Guarachi in slavila s 6-7(4), 6-4, 6-1.

Že uvodni niz je bil tesen, razlika je bila le 3 točke, dobila pa ga je 26-letna Čilenka, ki nima točk za WTA lestvico, v karieri pa je bila najvišje na 347. mestu. Domačinka ima sicer v svojem žepu en uspeh na ITF turnirjih, osem let mlajša Tami pa jo že sedaj v tem prekaša v vseh pogledih. Kakovostno razliko je vnovčila v nadaljevanju. V 2. nizu je potrebovala tri brejke, da je strla odpor domačinke, v tretjem pa o zmagovalki ni bilo več vprašanja. Zidanškova je ekspresno povedla 5-0 in imela zaključno žogo na servis tekmice za t.i. kravato, Guarachijevi pa je uspel le vpis na semafor. Po 2 urah in 19 minutah je Tamara odvihrala v finale, kjer bo lovila četrto letošnjo lovoriko in deseto skupaj. Na 25k vrednih dogodkih se je do sedaj veselila trikrat.

Zidanškova je po petih mesecih spet v igri za naslov. Vmes je imela tudi težave s poškodbo, ki je sedaj sanirana. Njena nasprotnica v finalu bo zmagovalka dvoboja med 1. nosilko Paulo Cristino Goncalves (BRA) in domačo povabljenko Barbaro Gatico.