Zmagovalka Bogote Dominguez-Lino boljša od Hercogove v uvodnem krogu Acapulca!

23.02.2011
ACAPULCO, MEHIKA - Polona Hercog je v 1. krogu zapustila peščeni WTA turnir serije International v Acapulcu, kjer je lani prišla do uspeha kariere.

V mehiškem letoviškem mestu Acapulcu letos istočasno poteka moški in ženski turnir na peščeni podlagi.

V kvalifikacijah je igrala tudi Maša Zec-Peškirič. Po dobljenem prvem krogu, kjer je ugnala Marijo Koritčevo iz Ukrajine s 6-2, 6-2, je nato v drugem izgubila z njeno rojakinjo Lesijo Curenko, ki je bila postavljena za 2. nosilko. Ukrajinka je Jeseničanko premagala s 6-3, 6-2, kasneje pa se je uvrstila v glavni del tekmovanja.

No, 220,000 USD vreden turnir, ki se igra na rdečem pesku, pa je že v polnem zagonu, danes pa se je predstavila gledalcem tudi lankoletna finalistka Polona Hercog. Ja, Štajerka je lani v finalu izgubila z Venus Williams, kar je njen najboljši rezultat kariere. Letos je v uvodnem krogu naletela na Lourdes Dominguez-Lino, Španko, ki je v nedeljo zmagala na WTA turnirju v Bogoti. Kljub temu, da je Španka imela malo časa za pripravo na dvobo,j je vseeno iztržila zmago proti naši najboljši tenisačici, ki bo zaradi poraza s 6-3, 4-6 in 6-3 v ponedeljek verjetno izpadla iz prve petdeseterice na teniški lestvici WTA. Zaradi lanskoletnega uspeha bo izgubila kar 199 točk, ki jih bo sedaj iskala na naslednjih turnirjih.

Letošnja sezona se za 20-letno Štajerko res ni začela najbolje, čeprav je Polona vseskozi blizu. Danes je proti Španki (Lourdes je nepostavljena igralka, Polona pa 2. nosilka) izgubila po 2 urah in 17 minutah boja. Dvoboj je bil zelo izenačen, a je Dominguez-Lino dobila ključne točke ter je bila bolj uspešna v izkoristku brejk priložnosti. Hercogova je izkoristila 3 od 10, Španka pa 5 od 12. Še največja razlika se je naredila pri serviranju, kjer je Polona naredila kar 9 dvojnih napak, nasprotnica pa 4. Na koncu je bilo v osvojenih točkah 94-89 za Španko.

Španka Lourdes Dominguez-Lino je danes letela na krilih zmage v Bogoti

Izmed nosilk je kovčke spakirala tudi petopostavljena Romunka Simona Halep, ki je morala stisniti roko Španki Lauri Pous-Tio, medtem ko je 1. nosilka Julia Goerges, ki smo jo lahko videli tudi v Mariboru v pokalu Fed, brez težav prešla Mehičanko Ximeno Hermoso. Naj dodamo še, da se je v 2. krog uvrstila tudi zgoraj omenjena Ukrajinka Lesija Curenko, kateri je zaradi bolezni dvoboj pri 6-1, 3-2 predala Melanie Oudin iz ZDA.