Lourdes Dominguez-Lino po petih letih spet na vrhu Bogote!

21.02.2011
BOGOTA, KOLUMBIJA - Zmagovalka WTA turnirja serije International, ki se je v Bogoti igral za nagradni sklad 220,000 USD, je Španka Lourdes Dominguez-Lino.

Pred petimi leti, je na peščenih terenih teniškega turnirja v Bogoti Dominguez-Lino prišla do prvenca, to leto pa je bilo zanjo sanjsko, saj se je uvrstila v Top 40. Leta, ki so sledila, niso bila briljantna, saj je Španka lani junija zdrsnila celo na 183. mesto WTA lestvice.

No, njen povratek se je začal v drugi polovici lanskega leta, ko je prišla do nekaj dobrih rezultatov na ITF turnirjih, z vstopom v 3. krog OP ZDA pa je izenačila najboljšo uvrstitev na turnirjih za grand slam.

Na peščenem turnirju v Bogoti je bla Španka 7. nosilka, z odličnimi predstavami pa si je zagotovila finale, kjer je včeraj premagala Francozinjo Mathilde Johansson z 2-6, 6-3, 6-2.

Francozinja je v nedeljski finale prišla kot nepostavljena igralka, to pa je tudi njena najboljša uvrstitev kariere. V polfinalu je ugnala Carlo Suarez-Navarro, ki je kotirala kot 5. nosilka, v četrtfinalu pa domačinko Catalino Castano. Tudi finalni dvoboj je Francozinja začela odlično, saj je prvi niz dobila po 34 minutah s 6-2, v nadaljevanju pa je Lourdes Dominguez-Lino prestavila v višjo prestavo in z odličnimi top spini onemogočila igro Francozinje ter si priigrala drugo lovoriko v karieri.

Mathilde Johansson je prvič igrala v finalu turnirja serije WTA

Španka je v Bogoti igrala že 12. zapored, saj na turnirju Copa BBVA Colsanitas ni manjkala vse od leta 2000. Sedaj se odpravlja na turnir v Acapulco, kjer bo v 1. krogu igrala s Polono Hercog.