Zmagovalka OP Francije zlahka dobila vsečeški finale v domači Pragi

19.07.2021
PRAGA, ČEŠKA - Na češkem WTA turnirju je bilo vse v znamenju domačink.

2. nosilka Barbora Krejčikova je v finalu WTA 250 turnirja v Pragi izstrelila 26 vinerjev v 14 odigranih igrah in s 6-2, 6-0 deklasirala rojakinjo Terezo Martincovo v samo 65 minutah.

Krejčikova je prišla do tretje letošnje turnirske zmage in prve na trdi podlagi. Trio lovorik je osvojila na zadnjih štirih odigranih turnirjih, res je v fantastični formi. Krona vsega je seveda zmaga na Roland Garrosu. Sedaj ima 20 zmag iz 21 dvobojev, edini poraz od maja je doživela v 4. krogu Wimbledona, ko je izgubila s kasnejšo zmagovalko Ashleigh Barty.

Krejčikova je bila dominantna, v celem tednu ni oddala niza, v Pragi pa smo videli tretji finale domačih igralk ter šesto zmago čeških teniških igralk. Po zmagi je Barbora dejala, da je bil ključ do tako dobrih iger in naslova tudi podpora domačega občinstva, še posebej so jo navdihnili v 2. krogu, ko je zmagala po dveh izenačenih nizih. Naslednji nastop Krejčikove bodo olimpijske igre, a po vseh teh uspehih v zadnjih dveh mesecih se je vse spremenilo. Tam bo ena izmed favoritinj za naslov.

Livesport Prague Open 2021
Kraj: Praga (ČEŠ)
Datum: 12.07.2021 - 18.07.2021
Kategorija: WTA 250
Nagradni sklad: 235,238 USD

2-Barbora Krejcikova (Czech Republic) beat 8-Tereza Martincova (Czech Republic) 6-2 6-0