Alaž Bedene znova strl žilavega Lestienna v Orleansu!

26.09.2019
Najboljši slovenski tenisač je uspešno začel branjenje lanskega naslova!

ORLEANS, FRANCIJA - 30-letni Aljaž Bedene (64. na ATP) se še vedno nahaja v Franciji. Po uspešnem tednu na ATP250 turnirju v Metzu, je sedaj na močnem ATP Chalengerju (125k) v Orleansu, kjer je branilec naslova. Tokrat je v vlogi 3. nosilca in za 2. krog krog je imel precej zahtevnega tekmeca. V 1. krogu je bil prost.

Nasproti mu je stal 27-letni Francoz Constant Lestienne (212. na ATP), ki je leta 2018 osvojil ATP Challenger v Portorožu. Edini medsebojni dvoboj sta odigrala lani prav tu v Orleansu. Slovenec je takrat tudi v 2. krogu potreboval za zmago tri nize. Letos sta enako morala igrati 3. niz, Aljaž je bil že blizu porazu, a se je na koncu v svojem slogu izvlekel ter slavil s 6-4, 3-6, 7-5 v nizih!

Igralca sta si izmenjala uvodna niza. V odločilnem 3. nizu je Francoz že povedel s 5-3 in pri 5-4 serviral za zmago toda Aljaž se ni dal. Močno je napadel servis nasprotnika ter si priigral tri brejk priložnosti. Zadnjo je realiziral in izenačil na 5-5. To je domačinu spodrezalo krila, Aljaž je suvereno dobil še naslednji dve igri in se uvrstil v 3. krog! Tam ga sedaj čaka komaj 18 -etni talentirani Italijan Jannik Sinner (128. na ATP). Letos sta odigrala prvi medsebojni dvoboj na ATP turnirju v Umagu, Slovenec je z nekaj težavami slavil v dveh nizih.

Aljaž Bedene si je zagotovil najmanj 10 ATP točk in 2.180€ denarne nagrade!