Aljaž Bedene izgubil v 1. krogu kvalifikacij ATP1000 turnirja v Miamiju!

24.03.2015
Trenutno najvišje uvrščeni slovenski tenisač Aljaž Bedene, je obstal v kvalifikacijah ATP1000 turnirja v Miamiju!

MIAMI, ZDA - 25-letni Aljaž Bedene (83. na ATP) ni imel veliko časa za slavje po zmagi na močnem ATP Challengerju v Irvingu. Takoj po včerajšnjem finalu je odpotoval na ATP1000 turnir v Miamiju, kjer mora igrati kvalifikacije za nastop v glavnem delu. Žreb mu je v 1. krogu namenil komaj 17-letnega talentiranega Avstralca Omarja Jasiko (444. na ATP), ki nastopa s povabilom organizatorja. Po izenačeni igri je na koncu slavil Avstralec s 6:7(5), 6:4, 6:4 in pokvaril načrte Slovencu!

V 1. nizu je bil Aljaž malo boljši pri izkoristku 2. servisa, a sta vseeno oba igralca prišla do dveh brejkov in sledila je podaljšana igra. Tam je Bedene vnovčil svoje izkušnje in povedel z 1:0 v nizih. V 2. nizu sta bila oba suverena na svoj servis do 7. igre, ko je z brejkom povedel Avstralec. Sledil je ribrejk Slovenca, ki pa je natop popustil in zadnji 2 igri je dobil Omar ter izenačil na 1:1 v nizih.

3. niz se je začel z izmenjavo brejkov, Aljaž pa je po svojem servisu povedel z 2:1. Sledila sta nova 2 brejka in Jasika je kasneje izenačil na 3:3. Igralca sta bila še izenačena 4:4, nato pa je Omar tako kot v 2. nizu dobil zadnji 2 igri in se veselil lepe zmage nad top100 igralcem. Dvoboj je trajal 2 uri in 14 minut!

Aljaž Bedene je osvojil 1.600$ in ostal brez ATP točk.. Lani se je na tem turnirju preko kvalifikacij prebil do 3. kroga glavnega dela in prišel do 61 ATP točk... .

Aljaž z zmagovalnim pokalom v Irvingu!

Bedene : "Dal sem vse od sebe. Enostavno nisem imel dovolj časa za regeneracijo, a tako je v tenisu. Včasih zmagaš, včasih se učiš"!