Fantastični Bedene izločil Pospisila za 3. krog Mastersa v Miamiju!

22.03.2014
MIAMI, ZDA - Aljaž Bedene je v 3. krogu Mastersa v Miamiju! To je izenačitev najboljšega izida slovenskega tenisača na turnirjih serije ATP1000, saj je lani to uspelo tudi Gregi Žemlji prav v Miamiju.

Aljaž Bedene je v 2.krogu 5 milijonov USD vrednega Mastersa odpravil 27. nosilca Vaseka Pospisila s 6-7(5), 7-5 in 6-3. Bravo Aljaž!

24-letni Bedene je lani končal nastope v Crandon Parku v 2. krogu, ko je nudil močan odpor takrat 19. na svetu Seppiju, tokrat je odšel še dlje in bo napadal zgodovinsko uvrstitev slovenskega moškega tenisa na Mastersih. Priložnost in dober žreb je Ljubljančan zagrabil z veliko žlico, sedaj pa so mu 'odprta' vrata tudi do osmine finala potem, ko je zaradi poškodbe zapestja odpovedal igranje eden od favoritov Juan Martin del Potro. Zamenjal ga je srečni poraženec kvalifikacij Benjamin Becker (93. na ATP), prav Nemec pa bo njegov nasprotnik v 3. krogu, ker je danes premagal Ryana Harrisona. Z 32-letnim Beckerjem sta se pomerila lani na istem mestu, ko je naš as slavil gladko v 1. krogu in tudi maščeval poraz izpred dveh mesecev nazaj, ko je klonil na OP Avstralije.

Aljaž je zabeležil četrto zaporedno zmago v Key Biscaynu, saj je moral začeti v kvalifikacijah. Soočil se je z 28. igralcem sveta Pospisilom, ki je v zadnjem času imel nekaj težav s hrbtom, a to danes ni imelo nobenega pomena. Kanadčan je prišel na igrišče kot favorit, zapustil ga je poražen po skoraj 2 urah in pol trde borbe.

Na igrišče sta nasprotnika prišla nekoliko prej, ne glede na to, da je dež za nekaj časa prekinil dvoboje. Pred njima je ena od tenisačic predala še pred začetkom. Tekma je bila izenačena vse od začetka. Kljub temu, da je slovenski teniški mojster vseskozi slabši pri zadetih prvih servisih, to odlično kompenzira v igri in izkoristku na začetnem udarcu. Uvodni niz se je končal šele po podaljšani igri, saj sta pred tem oba suvereno držala začetni udarec. Nihče ni imel brejk žogice, prvo je izkoristil 23-letni Pospisil šele v tajbrejku in to tudi obdržal do konca.

Tudi nadaljevanje je postreglo z mrtvim tekom vse do konca niza, ko je Bedene le uspel vnovčiti bolj podjetno igro z brejkom. S tem je Kanadčana stisnil v kot in se v odločilni del odpravil še bolj samozavesten. Kako ne, če pa je na 1. servis v 2. nizu osvojil prav vse točke (19/19), v prvem pa oddal le eno. V 3. nizu je v slogu največjih kapitaliziral edino priigrano žogico za brejk in tekmecu zaprl vse poti, Pospisil je ostal v celotnem obračunu brez brejk priložnosti.

Zmaga Aljaža je več kot zaslužena, bil je boljši v vseh pogledih v sicer na pogled zelo izenačeni statistiki. Celoten dvoboj je imel ''potezo več'' od Kandčana. 3. krog mu prinaša tudi 27,685 USD (bruto) in 61 točk, osmina finala pa bi ga spet pripeljala korak do TOP100 na ATP lestvici, s tem pa bi tudi sigurno obdržal status prvega slovenskega tenisača.