Aljaž Bedene s težavami čez 1. krog Todija!

02.07.2014
Trenutno 3. najboljši slovenski tenisač Aljaž Bedene, se je z londonske trave preselil na peščeno podlago ATP Challengerja v Todiju!

TODI, ITALIJA - 24 letni Aljaž Bedene (140. na ATP) se je po porazu v 1.krogu  grand slam turnirja v Wimbledonu, preselil na 35.000 evrov +H vreden ATP Challenger v Todiju. V 1. krogu ga je čakal 26 letni Argentinec Andres Molteni (267.), ki je bil v zadnjem trenutku premeščen iz kvalifikacij v glavni del. Po težki borbi je na koncu le upravičil status 5. nosilca in slavil v 3 nizih s 6:7(4),6:4,6:4!

V 1. nizu sta bila oba igralca zanesljiva na svoj servis, še posebej Aljaž, ki ni nasprotniku ponudil nizi 1 brejk prilložnosti. Sam jih je imel kar 7, a so vse ostale neizkoriščene. Kot se to zgodi ponavadi po nepisanem pravilu (Kdor ne da, dobi), je Argentinec vzel ponujeno v podaljšani igri in povedel z 1:0. Bedene je dosegel 7 asov, Andres nobenega.

2. niz se je začel z brejkoma na obeh straneh. Molteni se je držal do 9. iogre, a je nato znova izgubil svoj servis in Aljaž je potrdil prednost v naslednji igri čeprav je zapravil vodstvo s 40:15 in dopustil Argentincu še 1 brejk priložnost. Izid je bil poravnan v nizih.

Bedene je svojo 3 brejk priložnost izkoristil v 5. igri odločilnega 3. niza in povedel s 3:2. V naslednji igri je imel žilavi Argentinec 2 zaporedni priložnosti za rebrejk, a se je Aljaž rešil in tu dokončno zlomil nasprotnika. Do kona se je osredotočil predvsem na svoj servis in ga uspešno ohranil, kar je pomenilo končno zmago. Dvoboj je trajal 2 uri in 48 minut!

Aljaž Bedene si je z napredovanjem zagotovil najmanj 6 ATP točk in 600 evrov denarne nagrade. V 2. krogu se bo pomeril z 22 letnim Hrvatom Tonijem Androičem (222.), ki je šele prestopil iz Futuresov na Challengerje.