Aljaž Bedene v Düsseldorfu izločil slovitega Nikolaja Davidenka!

21.05.2013
DÜSSELDORF, NEMČIJA - Aljaž Bedene je prišel do fantastične zmage v 1. krogu 410,000 evrov vrednega ATP250 teniškega turnirja v Düsseldorfu. Padel je Nikolaj Davidenko!

23-letni Ljubljančan Aljaž Bedene je fantastično izkoristil 'srečo', ko je v glavnem delu peščenega ATP turnirja v Nemčiji zaigral kot 'lucky loser'. Zamenjal je Dimitrija Tursunova in naletel na  veliko ime, Nikolaja Davidenka. Rus je na začetku izkoristil krč Bedeneta in dobil 1. niz, ko pa se je naš teniški as ogrel, pa je v zbirko postavil še eno lepo zmago. Bravo Benki.

Kljub temu, da 31-letni Moskovčan ni več član elite in je na 46. mestu ATP lestvice, nikakor ni za odpis. Nekoč že 3. igralec sveta  ima izkušenj več kot dovolj, da premaguje slabše rangirane tekmece, a ne Aljaža, ki je ta teden na 84. mestu. Rus ima  v zbirki 21.  lovorik iz ATP turnirjev, tudi naslov iz zaključnega mastersa 2009, Bedene pa mu je zadal četri zaporedni poraz v uvodnih krogih. Po malo manj kot dveh urah je bil rezultat 3-6, 6-4 in  6-3

V 2. krogu se bo Bedene pomeril z domačinom  Tobiasom Kamkejem, ki je na 77.mestu računalniške lestvice ATP.

Osmopostavljeni Davidenko je 1. niz dobil po zaslugi hitrega brejka že v uvodni servisni igri našega tenisača. Prednost je skrbno hranil  do konca. Ja, Rus je bil boljši v uvodnem delu prvega medsebojnega srečanja. Ob brejku si je priigral še pet priložnosti medtem, ko je Aljaž ostal brez možnosti za igro na ruski začetni udarec. Razmerje se je počasi prevesilo na stran Bedeneta v 2. nizu. Ljubljančan je bil že v nezavidljivem položaju, ko je zaostal za brejk potem prigarano spet izgubil, odločitev pa je padla v 10. igri, kjer je Bedene rutinirano, v slogu velikih še enkrat strl servis  tekmeca za izenačenje v nizih. Vse to je tudi potolklo Rusa, Bedenetu pa dala krila. Hitro je imel v rokah 3-0, vodstva pa ni več izpustil iz rok.

Dvoboj je trajal minuto manj kot 2 uri, varovanec trenerja Igorja Roriča pa je izstrelil 11 asov (Davidenko 3), na koncu pa dosegel 3 točke več (96:93) za uvrstitev med 16 najboljših in pridružitev Gregi Žemlji, ki je z odliko nalogo opravil na isterem terenu pred njim.