Bedene in Žemlja praznih rok v 2. krogu Düsseldorfa!

22.05.2013
DÜSSELDORF, NEMČIJA - V 2. krogu ATP250 teniškega turnirja sta izgubila oba Slovenca, Grega Žemlja in Aljaž Bedene.

Potem, ko sta Aljaž in Grega včeraj prišla do lepih zmag v uvodnem krogu 410,000 evrov vrednega peščenega turnirja v nemški zvezni deželi Porenje, Bedene je celo izločil Nikolaja Davidenka, sta v 2. krogu izstrelila prazne naboje.

Prvi je na nemški pesek stopil 23-letni Bedene, za tekmeca pa je imel domačina Tobiasa Kamkeja. 77. igralec sveta je bil precej bolj razpoložen od Aljaža, še posebej v 1. nizu, ko je ekspresno povedel 5-0. Ljubljančan je nato vzpostavil ravnotežje, več od poraza po dveh nizih (6-1, 6-4) pa ga je stala 7. igra 2. niza, ko je še enkrat klonil pod pritiskom returna nemškega tenisača.

Tekma je trajala pičlih 64 minut, samo prvi niz le 24, Nemec pa je bil odličen pri  prvem začetnem udarcu. Po tekočem traku je osvajal točke, izpustil je samo 3. Na koncu je bilo razmerje točk 55:35,  seveda v korist Kamkeja.

Tobias Kamke je bil premočan tekmec za Bedeneta v 2. krogu  Düsseldorfa

Tobias Kamke je bil premočan tekmec za Bedeneta v 2. krogu Düsseldorfa

Grega Žemlja je pustil boljši vtis, vseeno pa mu ni uspelo izločiti Srba Viktorja Troickega.

Kot 7. nosilec in 44. igralec sveta, je 27-letni Srb uspel ugnati pet mest nižje uvrščenega Žemljo. Slovenski teniški as je v 2. nizu po brejku serviral  za zmago pri 5-4, vendar ni izkoristil prigaranega dela, nato pa klonil po podlajšku s skupnim izidom 6-3, 7-6(3).

Ja, tudi Kranjčan ni uspel nadgraditi včerajšnje zmage nad Davidom Goffinom. V uvodnem nizu  mu je Srb dvakrat vzel začetni udarec ter zaključil po 39 minutah. Izpostavimo zadnjo, 9. igro, ki je bila maratonska. Vsebovala je 6 'set pointov' in eno žogico za igro Žemlja. Troicki je v drugem delu tekme rešil 3. niz v 10. igri, kot smo omenili že zgoraj, v tajbrejku pa je bil bolj zbran od našega teniškega asa.