Po izgubljenem nizu odlična predstava Žemlje v uvodnem krogu Düsseldorfa!

21.05.2013
DÜSSELDORF, NEMČIJA - Najboljši slovenski teniški igralec Grega Žemlja se je s silovitimi finišem prebil v 2. krog ATP250 turnirja v Nemčiji.

Grega Žemlja ta teden zaseda rekordno 49. mesto na računalniški lestvici ATP, s takšnimi predstavami, ki jo je danes pokazal v drugem in tretjem nizu proti Belgijcu Davidu Goffinu (57. na ATP), pa ni skrbi, da ne bi v prihodnosti posegel  tudi tja, o čemer bi lahko še pred kakšnim letom ali dvema le sanjali.

V uvodnem krogu peščenega ATP turnirja z nagradnim skladom 410,000 evrov, ki se odvija v nemški  zvezni deželi Porenje, je 26-letni Kranjčan izgubil 1. niz z Belgijcem Davidom Goffinom, nato pa pohodil plin in tekmeca razorožil s 5-7, 6-0 in 6-2. Bravo Grega.

Grega in David sta lopar prekrižala prvič, Belgijec pa nam je v spominu vsaj iz dveh razlogov. Igral je finale OP Ljubljane 2010 z Blažem Kavčičem, lani pa na Roland Garrosu odigral turnir kariere. Kot srečni poraženec se je kot prvi po 17-letih prebil v 4. krog peščenega grand slama, nato pa ga je le ustavil Roger Federer. No, nekakšno lekcijo tenisa, vsaj v drugem in  tretjem nizu, mu je danes podaril najboljši slovenski tenisač.

V 1. nizu je 22-letni Belgijec igral bolje. Imel je neverjetnih 13 brejk priložnosti, izkoristil pa jo je ob koncu, ki mu je tudi prinesla uvodni niz.  V tem delu je bil srdit boj, tekmeca sta morala odigrati kar 93 točk. 2. 4. in 6. igra  so bile maratonske,  vse pa so bile na  servis Grege, ki se je reševal in reševal...in vedno se je rešil-dvanajstkrat. Zanimivo, a Žemlja je  v 1. nizu ostal brez žoge za odvzem servisa. Vse to ga je tako razjezilo, da se je v nadaljevanju znesel nad 4 leta mlajšim nasprotnikom.

V 2. nizu je Goffina povozil. Oddal mu je le 14 točk od 43,  mu zavezal kravato, premoč pa kronal tudi v odločilnem setu in to  s super povratkom. V 2. nizu je nanizal šest iger zapored, podvig pa mu je uspel tudi v tretjem. Belgijec je z brejkom povedel 2-0, do konca pa ni dobil več igre. Pravzaprav je osvojil le še 10 točk. Gorenjec mu ni pustil dihati in se  je po 1 uri in 46 minutah zasluženo prebil v 2. krog tekmovanja, kjer čaka na zmagovalca dvoboja med Viktorjem  Troickim in Michaelom  Russellom.

Za Žemljo bo na teren stopil tudi Aljaž Bedene, ki je v glavnem delu kot srečni poraženec kvalifikacij. Za nasprotnika ima slovito ime, Rusa Nikolaja Davidenka.