Aljaž Bedene v kvalifikacijah Zagreba deklasiral še lani 46. igralca sveta Jevgenija Koroljeva!

29.01.2011
ZAGREB, HRVAŠKA - Slovenski teniški igralec Aljaž Bedene je v 1. krogu kvaifikacij pospravil s favoriziranim Jevgenijem Koroljevim.

PBZ Zagreb Indoors, eden največjih moških teniških turnirjev na prostoru nekdanje Jugoslavije, se igra v zagrebški dvorani Dom Sportova, nagradni sklad pa znaša 450,000 evrov. V kvalifikacijah igrata dva slovenska tenisača, Blaž Kavčič kot 1. nosilec in pa Aljaž Bedene (540. na ATP) , ki se je vrnil iz Turčije, kjer je uspešno začel sezono na turnirjih serije futures po povratku.

Kavčič bo dvoboj prvega kroga v kvalifikacijah igral proti večeru, že popoldne pa je za izjemno zmago in v 2. krog kvalifikacij ATP turnirja poskrbel 21-letni Aljaž Bedene.

Aljaž Bedene je v 1. krogu kvalifikacij deklasiral Koroljeva

Ljubljančan je uvodoma brez težav pospravil s favoriziranim Kazahstancem Jevgenijem Koroljevim, ki je kot 153. igralec sveta 3. nosilec. Le 51 minut je porabil Aljaž, da je s 6-2, 6-1 izločil Moskovčana, ki igra za Kazahstan. Koroljev ni imel prav nobenih možnosti, saj je Bedene odserviral kar 11 asov, na prvi servis je bil 81% uspešen, na drugega pa 48%. V prvem nizu je izkoristil obe priložnosti za brejk, v drugem pa od 3/5, medtem ko je nasprotnik v prvem nizu ostal brez takšne priložnsoti, v drugem pa mu je uspel le en odvzem servisa. Treba je dodati, da je 22-letni Koroljev lani ob takem času zasedal 46. mesto na ATP lestvici, še lani pa je v New Havnu prišel do četrtfinala, kar je bil tudi njegov najboljši izid leta. Še pred tem je v 2. krogu OP Avstralije izločil Tomasa Berdycha.

Kakorkoli, Aljaža v drugem krogu čaka domačin Kristijan Mesaroš, trenutno 318. igralec sveta. Tekmec iz Slavonskega Broda se z Aljažem do sedaj še ni pomeril, oba pa sta bila v prejšnjih dveh letih zelo uspešna na turnirjih serije futures. Za Bedeneta je to prvi nastop na turnirjih serije ATP, ki ga je več kot odlično začel.