Aljaž Bedene v Rio de Janeiru izločil zmagovalca Buenos Airesa!

19.02.2019
Najboljši slovenski tenisač je dosegel pomembno zmago na ATP500 turnirju v Braziliji!

RIO DE JANEIRO, BRAZILIJA - 29-letni Aljaž Bedene (83. na ATP) je imel na papirju neugoden žreb, saj mu je v 1. krogu nasproti stal nedeljski zmagovalec Buenos Airesa, 26-letni Italijan Marco Cecchinato (17. na ATP), 3. nosilec turnirja. Vendar se velikokrat zgodi, da zmagovalci na naslednjem turnirju izpadejo v uvodnem krogu in to se je zgodilo tudi tokrat. Slovenec je igral zelo dobro in v dveh nizih s 7-5, 7-6(1) premagal favorita. Nekaj je imela pri tem tudi tradicija, saj je Bedene pred tem dobil vseh 5 medsebojnih dvobojev in danes še šestega, vse brez izgubljenega niza!

V 1. nizu je imel Bedene dober odstotek izkoristka obeh servisov. Realiziral je 2 od 3 brejk priložnosti, Marco svojo edino. V 2. nizu je Aljaž prvi povedel z brejkom serviral za zmago pri vodstvu s 5-4, a več kot do 30 ni prišel. Italijan je prišel do brejka, dobil svoj servis in povedel z 0:30 v 12. igri. Slovenec je nato prišel k sebi in povedel s 40:30. Po dveh izenačenjih je le dobil igro in odločala je podaljšana igra. Tu se je Bedene znova sprostil, diktiral tempo in nasprotniku prepustil le 1 točko. Vse skupaj je trajalo slabi 2 uri!

Na nasprotnika v 2. krogu še čaka, od lani brani četrtfinale.

Aljaž Bedene je osvojil najmanj 45 ATP točk in 24,560$ denarne nagrade¨!