Aljaž Bedene začel z zmago tudi v Riu de Janeiru!

21.02.2018
Najboljši slovenski tenisač Aljaž Bedene nadaljuje z dobrimi igrami v Južni Ameriki!

RIO DE JANEIRO, BRAZILIJA - 28-letni Aljaž Bedene (43. na ATP) je prejšnji teden igral v finalu ATP250 turnirja v glavnem mestu Argentine. Ta teden nadaljuje peščeno turnejo po Južni Ameriki v Riu de Janeiru, kjer se odvija turnir serije ATP500. V 1. krogu se je pomeril s 30-letnim Avstrijcem Andreasom Heider-Maurerjem (417. na ATP), ki si je nastop zagotovil z zaščitenim rankingom. Leta 2014 sta se pomerila v polfinalu Challengerja v Italiji, takrat se je zmage v treh nizih veselil Bedene. Tudi tokrat je slavil Slovenec z rezultatom 7:5, 6:0 v nizih!

Avstrijec se je dolgo upiral v 1. nizu predvsem se je reševal z dobrim 1. servisom. Aljaž je imel perfekten izkoristek 1. in 2. servisa ob tem je močno pritiskal na 2. servis nasprotnika. Priigral si je 6 brejk priložnosti in proti koncu eno realiziral kar je bilo dovolj za vodstvo v nizih. V 2. nizu je Andreas popustil in Bedene se je suvereno prebil v 2. krog. Za slovo je nasprotniku podaril teniško "kravato". Dvoboj je trajal uro in 19 minut.

V 2. krogu ga čaka 3. nosilec turnirja, 26-letni Španec Pablo Carreno Busta 11. igralec sveta. Slovenec vodi z 2:1 v medsebojnih dvobojih, najbolj odmevna zmaga je bila leta 2016 v Roland Garrosu!

Aljaž Bedene je osvojil najmanj 45 ATP točk in 23.820$!