Fantastični Bedene v Riu na kolena spravil 11. igralca sveta

22.02.2018
RIO DE JANEIRO, BRAZILIJA - Ja, prvi slovenski teniški igralec Aljaž Bedene je na ATP500 turnirju v 2. krogu izločil 3. nosilca Pabla Carrena Busto.

28-letni Aljaž Bedene, prvi slovenski teniški lopar, je v odlični formi. Prejšnji teden je na ATP turnirju v Buenos Airesu prišel do finala, ta teden pa je na veliko močnejšem dogodku serije 500 v olimpijskem Riu v 2. krogu na kolena spravil kar 3. nosilca. Še bolj bode v oči, da je padel 11. igralec sveta Pablo Carreno Busta. Bravo.

Ljubljančan drvi najboljši slovenski teniški uvrstitvi v zogodovini na ATP lestvici. Ta teden je izenačil rekordno Grege Žemlje (43. na ATP) , ni dvoma, da jo bo močno izboljšal v tej sezoni, še posebej ob takšnih predstavah. Vrhunski rezultati si sledijo drug za drugim...

V 2. krogu 1,7 miljona USD vrednega turnirja v Braziliji, je na pesku pospravil s 26-letnim Špancem Carreno-Busto s 6-2, 5-7, 6-2.

Na poti do četrtfinala Aljaža ni zmotila niti prekinitev pri vodstvu 6-2, 1-0, morda ga je le malo zaustavla do gladke zmage. Na koncu je porabil 2 uri in pol, da je 'pošolal' favoriziranega tekmeca in prehitel še eno prekinitev.

Izvrstno je začel Bedene, takoj je povedel z brejkom, na koncu uvodnega niza je vpisal celo tri in nadigral nasprotnika iz Pirenejskega polotoka. Tudi 2. niz je začel z odvzemom servisa, po prekinitvi pa se je Španec pobral. Dvoboj je poravnal, ga po vodstvu Aljaža še enkrat in ob zaključku niza s še enim brejkom izsili 3. niz, ki se je začel s tremi brejki. Aljaž je bil v prednost, nato ubranil še zadnji poskus Carrene-Busta za priključek. Ko se je rešil napada je sam pohodil plin in slavil veliko zmago nad 11. na svetu.

Nikdar v zgodovini ni bilo Slovenca v četrtfinalu tako močnega turnirja, kot je ATP500. Za šesti polfinale v karieri se bo Bedene meril z zmagovalcem obračuna med Fogninijem in Sandgrenom. Že sedaj je pobral najmanj 45,000 USD in 90 novih točk.