Aljaž Bedene zaključil s "kravato", Grega Žemlja predal!

24.07.2012
Aljaž Bedene in Grega Žemlja sta se iz An Ninga preselila v Wuhan, kjer sta 1. in 2. nosilec turnirja!

WUHAN, KITAJSKA - Na 50.000$ vrednem challengerju na Kitajskem, ki se igra na trdi podlagi, sta tokrat imela oba težave že v 1. krogu. Aljaž Bedene je na koncu upravičil vlogo favorita, Grega Žemlja pa je moral predati dvoboj pri rezultatu 6:4, 5:7 proti 28-letnemu Tajvancu Ti Čenu (272.) v nizih (vzrok nam še ni znan).

23-letni Aljaž Bedene (103.) se je moral kot 1. nosilec kar dobro potruditi za zmago proti 23 letnemu Kitajcu Ju Čangu (408.) s 3:6, 7:6(6), 6:0 v nizih.  Dvoboj je trajal 2 uri in 13 minut, domačin pa je imel priložnost za zmago v 2 nizih.

V 1. nizu je Kitajec serviral 'perfektno' in osvojil vse točke na svoj 1. servis. Aljažu ni ponudil priložnosti za brejk, sam pa je izkoristil edino. V 2. nizu sta bila igralca precej izenačena. Aljaž je imel 2 priložnosti za brejk Ju pa 3, a so vse ostale neizkoriščene. Po napeti podaljšani igri je Slovenec izenačil na 1:1 v nizih. Po zamujeni priložnosti je Čang v 3. nizu povsem popustil. Aljaž si je priigral kar 10 brejk priložnosti in izkoristil 3, Čang pa nobene od dveh. Na koncu je imel Aljaž v statistiki 17 asov ob 4 dvojnih napakah (Ju, 4/2)!

V 2.krogu se bo Bedene pomeril z 21-letnim Egipčanom Mohamedom Safwatom, ki ga je brez težav premagal v 1. krogu An Ninga. Z zmago si je priigral najmanj 860$ in osvojil 7 ATP točk!

Kljub predaji je 25-letni Grega Žemlja (110.) preživel na igrišču dobro uro in pol.

V 1. nizu je dobro serviral in bil zelo agresiven na servis nasprotnika, kar mu je prineslo 7 priložnosti za brejk, izkoristil je 1, Ti Čen ni imel nobene.

V 2. nizu sta oba servirala na enakem nivoju, Grega si je ponovno priigral veliko priložnosti za brejk, a je od 6 izkoristil le 1, Kitajec pa je bil 100% in izkoristil obe! Nato je sledila predaja Slovenca... .

Žemlja si je priigral 520$ in ostal brez ATP točk!

foto : images.google

pripravil : Marjan B