Angelique Kerber v finalu Stuttgarta premagala Wozniackijevo, dobila bogat ček in prestižnega Porscheja. Katarina Srebotnik izgubila v finalu dvojic!

26.04.2015
STUTTGART, NEMČIJA - Nemka Angelique Kerber je letos najbolj vroča tenisačica na peščeni podlagi. Pred dvema tednoma je osvojila Charleston, sedaj še Stuttgart. Slovenka Katarina Srebotnik je skupaj s Francozinjo Caroline Garcio prišla do finala igre dvojic!

Ni bilo lahko v finalu. Angelique Kerber se je za prestižni naslov in tudi avto Porsche v Stuttgartu borila z nekoč 1. igralko sveta Danko Caroline Wozniacki in jo premagala po treh nizih s 3-6, 6-1 in 7-5.

Pričakovali smo tesen finalni obračun, saj sta obe ta teden na peščenem dvoranskem turnirju v Stuttgartu prikazali najboljšo igro. Domačinka je prišla v finale letos neporažena na tej podlagi, zmagovalni ritem pa je nadaljevala. Na poti do naslova je izločila tudi 1. nosilko Marijo Šarapovo med tem, ko je na drugi strani danska tenisačica v polfinalu premagala drugopostavljeno Simono Halep.

Najboljše sta prihranili za konec. Skandinavka je po malo več kot pol ure osvojila uvodni niz, še hitreje pa je v žep pospravila drugega Kerberjeva, potrebovala je samo 25 minut. Edino pravilno - o zmagovalki letošnjega turnirja Porsche Tennis Grand Prix je odločal 3. niz, priča pa smo bili pravi drami. Wozniackijeva je povedla 3-1, Kerberjeva pa jo je ujela ''na tri'', potem je Caro spet ušla na 5-3, do slavja pa je bila oddaljena le dve točki (30:15), triler pa se je nadaljeval... na veliko veselje domačih gledalcev v prid 27-letni Bremenčanki. Prvo je izničila brejk zaostanka, preprečila efekten zaključek tekmice, skupaj pa dobila zadnje štiri igre zapored. Po 2 urah in 4 minutah se je veselila ene največjih zmag v karieri. Ja, osvojiti naslov na domačem turnirju je vedno nekaj posebnega.

Angelique Kerber letos na pesku ne pozna poraza. Osvojila je Charleston (zeleni pesek) in Stuttgart, kar znese 10 zmag, eno je vpisala v pokalu Fed

''Odločile so malenkosti. Imela sem 5-3(30:30), dvoboj bi lahko šel na katerokoli stran. Angelique je izkoristila svoje priložnosti in je tudi zmagala. Sva zelo dobri prijateljici in obe sva si zelo želeli zmage. Žal mi ni uspelo, a nisem razočarana, saj je zmagala dobra prijateljica'', je povedala Wozniackijeva.

Angelique Kerber je osvojila peti turnirski naslov, drugega v letošnji sezoni. Na pesku ima razmerje 11-0, ta teden pa je premagala dve top5 igralki, kar ji je uspelo drugič v karieri. Leta 2012 je v Cincinnatiju ugnala Sereno in Kvitovo. Poleg bogatega čeka je prejela tudi prestižni avto znamke Porsche, kar je na turnirju v Stuttgartu že tradicija.

2. nosilki turnirja v igri dvojic Katarina Srebotnik in Caroline Garcia sta se "sprehodili" do finala v tekmovanju parov, a tam sta bili Američanka Bethanie Mattek Sands in Čehinja Lucie Šafarova boljši s 6:4,6:3 v nizih.

Do največjega presenečenja je prišlo, že v 1. krogu, ko sta izpadli 1. nosilki Švicarka Martina Hingis in Indijka Sania Mirza. To je bil njun prvi poraz odkar igrata skupaj, pred tem sta osvojili 3 WTA turnirje zapored. Premagali (6.3,6:3) sta ju Hrvatica Petra Martič in Nemka Stephanie Vogt, ki je zamenjala poškodovano Srbkinjo Jeleno Jankovič!