Arina Sabalenka v finalu Ostrave premagala Viktorijo Azarenko!

25.10.2020
V prvem beloruskem finalu na WTA turneji je slavila mlajša tenisačica in potrdila status prve Belorusinje!

OSTRAVA, ČEŠKA - 22-letna Belorusinja Arina Sabalenka (12. na WTA) je v finalu WTA Premier turnirja v Ostravi gladko opravila z 9 let starejšo rojakinjo Viktorijo Azarenko (14. na WTA), ki je bila pred 8 leti št. 1 na svetu. V le 68 minutah igre je bilo 6-2, 6-2 za Arino, ki je prišla do 7. WTA naslova, drugega letos!

Sabalenka je močno visela že v 2. krogu proti ameriški najstnici Cori Gauff in imela težave v četrtfinalu, ko je izgubila prvih 10 iger proti Španki Sari Sorrbies Tormo ter nato dobila naslednjih 12 iger. Najboljše je prihranila za finale za razliko od Azarenke, ki je tokrat prikazala najmanj. Viktorija ostaja pri 21. naslovih na WTA turneji.

Le dobri 2 uri kasneje je Arina dvignila še zmagovalni pokal v igri dvojic skupaj z Belgijko Elise Mertens. To je njen 4. naslov v igri dvojic!

Slovenski predstavnici Tamara Zidanšek in Kaja Juvan sta izpadli že v 1. krogu kvalifikacij med posameznicami, Andreja Klepač pa v 1. krogu glavnega dela v igri dvojic!