Azarenka popravlja nacionalni rekord; V finalu s Petro Kvitovo

07.05.2011
MARID, ŠPANIJA - Viktorija Azarenka je postala prva beloruska tenisačica, ki se je zavihtela na 4. mesto WTA lestvice po zmagi v polfinalu Madrida, ko je ugnala Julio Goerges. V velikem finalu s Petro Kvitovo.

Nataša Zvereva je kar nekaj časa držala najvišjo belorusko uvrstitev na ženski teniški lestvici WTA, pred kratkim pa jo je Viktorija Azarenka ujela, danes pa prehitela, saj bo za vstop v veliki finale premier turnirja v Madridu dobila toliko točk, da se bo v ponedeljek zavihtela na 4. mesto WTA lestvice.

21-letna Azarenka je v polfinalu končala niz osmih zmag Nemke Julie Goerges, zmagovalke Stuttgarta. Belorusinja je slavila z rezultatom 6-4, 6-2 in prišla do novega finala v letošnjem letu. Azarenka se je tako tudi maščevala Nemki za tisti poraz v uvodnem krogu Stuttgarta pred 14 dnevi, ko je proti Goergesovi vodila 6-4 po prvem nizu, nato pa zaradi poškodbe ramena predala obračun. Današnji polfinalni dvoboj je trajal 1 uro in 17 minut, Belorusinja pa nasprotnici ni dovolila odvzema servisa. Nemka si je sicer priigrala eno priložnost v prvem nizu, ki je bil bolj izenačen od drugega, vendar jo je Vika ubranila, sama pa poskrbela za tri odvzeme.

V jutrišnjem finalu Madrida se bo beloruska tenisačica udarila s Čehinjo Petro Kvitovo, ki je bila v drugem polfinalu boljša od Kitajke Li Na. Zmaga Kvitove je čista kot solza. V celotnem obračunu si je zagotovila 13 brejk priložnosti, izkoristila pa jih je šest, medtem ko je aktualna finalistka OP Avstralije Li Na izkoristila obe ponujene, a to je bilo precej manj, da bi lahko ogrozila Čehinjo. Vse skupaj je bilo končano po 1 uri in 9 minutah.

Petra Kvitova je letos slavila januarja v Brisbanu in februarja v Parizu

Finalistki letošnjega 4,5 milijona USD vrednega turnirja v španski prestolnici, sta se do sedaj pomerili trikrat, eno zmago več pa je vknjižila Azarenka, ki je zadnji dvoboj lani na Wimbledonu izgubila. Na pesku sta se pomerili pred tremi leti v prvem obračunu, ko je v Pragi slavila Belorusinja.

Azarenka bo lovila 8 turnirsko zmago, Kvitova pa četrto, v letošnjem letu pa sta obe dvignili lovoriko dvakrat.