Bedene izpustil lepo priložnost v Maroku

09.04.2019
MARAKEŠ, MAROKO - Najboljši slovenski tenisač Aljaž Bedene je serviral za zmago v 1. krogu ATP turnirja v Marakešu, pa mu ni uspelo.

Velikokrat se je v zadnjem času Aljaž Bedene znašel v lepih priložnostih, da pride do zmage in še boljših rezultatov, pa je klonil ob koncu. Tega ni skrival in popravek igre v ključnih trenutkih je tudi njegov cilj, žal mu to na pesku v Marakešu še ni uspelo realizirati. Po polfinalu in izjemnem rezulatu na ATP500 turnirju v Riu (pesek) in nato predaji zaradi poškodbe, je Aljaž igral le še na Mastersu v Miamiju, kjer je po treh nizih izgubil z Mannarinom.

V uvodnem krogu ATP turnirja serije 250 v Marakešu je proti Francozu Benoitu Paireju serviral za zmago, pa se je slednji rešil in končal pot Ljubljančana.

29-letni Bedene je trenutno 68. igralec sveta, njegov današnji nasprotnik pa je bil le mesto za njim. Vrstnik iz Avignona, ki živi v švicarski Ženevi, je bil nekoč še 18. na ATP lestvici, zato bi bila zmaga nad njim lep skalp. Imel jo je v žepu, ko je v 3. nizu pri 5-4 serviral za 2. krog, vendar se je Francoz rešil ter slavil po 126 minutah igre na peščeni maroški podlagi s 3-6, 6-4, 7-5 in premagal najvišje uvrščenega nasprotnika letos.

Ni kaj, Aljaž in Benoit nista mogla skriti kart, pomerila sta se že sedmič, igrala sta že na vseh podlagah, razmerje pa sta imela neodločeno. Na pesku je Ljubljančan dobil dva izmed treh dvobojev, zadnjega pa pred več kot letom dni na trdi podlagi v Sydneyu Paire.

V vseh treh nizih smo bili priča petim brejkom, le da je slovenskemu teniškemu asu uspel 'triple' v prvem, Francozu pa v drugem in nato v tretjem, ko je do dveh prišel v samem zaključku, deseti in dvanajsti igri. Bedeneta je pokopala slaba igra na drugi servis, tu je Paire začutil priložnost in osvojil veliko točk. Na koncu je bilo v številkah pri točkah 95:89.

Nastop v Marakešu je Bedenetu prinesel 4,835 evrov pred odbitim davkom, ostal je brez točk za ATP lestvico.