Izjemen začetek Bedeneta, nato pa padec v igri in izpad v 1. krogu Sydneya

09.01.2018
SYDNEY, AVSTRALIJA - Najboljši slovenski teniški igralec Aljaž Bedene je izgubil v 1.- krogu ATP250 turnirja v Sydneyu.

28-letni Aljaž Bedene, ki je 51. igralec sveta in s tem najboljši Slovenec, je v 1. krogu ATP turnirja v Sydneyu izgubil s Francozem Benoitem Pairejem z 1-6, 7-6(5), 6-3.

Bedene je odlično začel obračun z vrstnikom, ki je 42. na ATP lestvici, saj je uvodni niz dobil s 6-1.Dvakrat mu je vzel začetni udarec, sam pa izničil eno brejk žogico. Praktično je dominiral na olimpijskih terenih, imel pobudo v 2. nizu, ko si je priigral 5 brejk žogic, žal pa izkoristil le eno. Tekmec je vnovčil edino, podaljšano igro dobil s 7/5, v odločilnem nizu pa napadel drugi servis Ljubjančana, dobil ključne točke in slavil po 1 uri in 44 minutah igre.

Statistika je na koncu pokazala izenačen dvoboj, zmagovalec pa je lahko le eden. Bedene je za nastop v Sydneyu dobil malo manj kot 5,000 USD bruto, a ostal brez novih točk.