Bedene v Budimpešti stisnil do četrtfinala, kjer je dobil nepričakovanega tekmeca

25.04.2018
BUDIMPEŠTA, MADŽARSKA - Prvi slovenski teniški lopar Aljaž Bedene je v četrtfinalu ATP250 turnirja v Budimpešti.

28-letni Aljaž Bedene (57. na ATP) je bil lani finalist peščenega turnirja serije ATP250 v madžarski prestolnici, letos pa je 5. nosilec in eden ožjih favoritov za zaključne boje.

Ljubljančan se je prebil do četrtfinala, a nikakor ne zlahka, saj je po težkem 1. krogu tudi v osmini finala igral dolg obračun, 2 uri in 32 minut, toda na koncu je izšel kot zmagovalec. Italijana Mattea Berrettinija je ugnal s 7-6(2), 4-6, 6-4.

22-letni Berrettini je začel v kvalifikacijah, kot 104. igralec sveta pa se je izkazal za žilavega nasprotnika. Uvodni niz je Ljubljančan reševal v tajbrejku, pred tem pa je imel na voljo devet žogic za odvzem servisa. Izkoristil je eno, ker pa je sam tudi enkrat izgubil servis, je moral v podaljšano igro. Le to je brez težav dobil, nato pa je Rimljan poravnal v nizih, ko je v izenačenem drugem delu vpisal en brejk. V 3. nizu je Aljaž prišel do dveh brejkov ter pomembne zmage

Četrtfinale mu prinaša nepričakovanega tekmeca. Pomeril se bo s 159. igralcem sveta, še enim Italijanom Lorenzom Sonego, ki ima 22 let. Tenisač iz Torina je danes senzacionalno izločil 3. nosilca Richarda Gaqueta in bo na krilih te zmage vsekakor nevaren.