Bedenetova izjemna serija (16-1!) se odraža tudi na lestvici

03.05.2017
LONDON, VELIKA BRITANIJA - Eno najodmevnejših imen preteklega tedna je nekdanji slovenski tenisač Aljaž Bedene, ki se je na inavguralnem turnirju v Budimpešti prebil v drugi finale na ATP Touru.

Aljaž Bedene je potreboval več kot dve leti, da si je priigral novo priložnost za osvojitev prvega turnirja serije 250, a je na žalost tudi v drugem poskusu ostal praznih rok. Leta 2015 ga je v finalu Čenaja premagal Stan Wawrinka, preteklo nedeljo pa je bil v madžrarski prestolnici zanj usoden Lucas Pouille.

Bedene se je v glavni žreb Budimpešte uvrstil prek kvalifikacij in pred porazom s Francozom, ki je v finalu prikazal dominantno predstavo in slavil s 6:3, 6:1, nanizal kar šest zaporednih zmag. Med njegovimi žrtvami se je znašel hrvaški veteran Ivo Karlović, še prej je izločil tudi nizozemskega aduta Robina Haaseja. V polfinalu je končal sanjski nastop 21-letnega srbskega tenisača Lasla Đereja, trenutno šele 153. igralca sveta.

Bedene je letos kazal odlične predstave na pesku in poskrbel za uspešno uverturo pred prihodom na Madžarsko. Po porazu v prvem krogu Mastersa v Miamiju se je udeležil turnirjev serije Challenger v Franciji in Italiji in osvojil dva zaporedna naslova. V finalu francoskega Challengerja je razorožil 40. igralca sveta Benoita Paira. Upoštevajoč turnir v Budimpešti, je nekdanji slovenski tenisač nanizal 16 zaporednih zmag, kar je ena najboljših serij v karieri. Njegov izkupiček v mesecu aprilu tako znaša zavidljivih 16-1! V sezoni 2017 je osvojil že tri Challengerje (3-0), skupno pa je pri 14. lovorikah v tem rangu tekmovanja (14-2).

Po zaslugi dobrih predstav je zabeležil velik skok na ATP lestvici, saj je v primerjavi s prejšnjim tednom napredoval kar za deset mest. Več od njega jih je pridobil le četrtfinalist Barcelone Karen Kachanov, ki je preskočil 14 mest in je po novem 42. Bedene se je zavihtel na 58. mesto in se približuje najboljši uvrstitvi v karieri (45).

Ljubljančan je v tem tednu uspešno začel z nastopi v Istanbulu, kjer je v prvem krogu v treh nizih izločil Martona Vucsovicsa. V drugem ga čaka prvi nosilec turnirja in povratnik po poškodbi Milos Raonic.

pripravil: Ž. J.