Bedene po prekinitvi obrnil potek in zmagal v 1. krogu Budimpešte

23.04.2018
BUDIMPEŠTA, MADŽARSKA - Najboljši slovenski teniški igralec Aljaž Bedene se je kot 5. nosilec prebil čez uvodni krog ATP turnirja v Budimpešti.

Aljaž Bedene je lani v Budimpešti igral v velikem finalu, zato letos brani kar lepo bero točk. Začel je odlično, v 1. krogu je po trdem boju premagal Romuna Mariusa Copila s 6-7, 7-5, 6-3.

Dvoboj je bil proti koncu 2. niza prekinjen, Ljubljančan pa je bil v nezavidljivem položaju. Očitno mu je kratek premor dobro del ter je obrnil tablico v svoj prid.

28-letni Aljaž, ta teden 57. igralec sveta, je petopostavljen na več kot pol mlijona evrov vrednem peščenem turnirju serije ATP250. Skozi celoten dvoboj, ki je trajal 2 uri in 25 minut, sta oba odlično servirala, videli smo malo brejkov, vsak je bil odločilen. 1. niz ni ponudil odvzema servisa, le Romun je imel eno priložnost, ki mu je splavala po vodi. Vseeno je dobil podaljšano igro in se znašel na pragu zmage, ko je dež prekinil dvoboj. Po vrnitvi je Bedene leto mlajšemu tekmecu vzel začetni udarec in si zagotovil 3. niz, v katerem je 84. igralca sveta strl z enim brejkom in se veselil pomembne zmage ter osmine finala.

V 2. krogu bo Aljaž papirnati favorit, saj ga čaka obračun z zmagovalcem tekme med kvalifikantom in povabljencem.