Blaž Kavčič končal z nastopi v Burnieju!

30.01.2020
Slovenski tenisač je izpadel tako med posamezniki kot v igri dvojic!

BURNIE, AVSTRALIJA - 32-letni Blaž Kavčič (309. na ATP) je na ATP Challengerju v Burnieju odigral pravi maratonski dvoboj v treh nizih. V 3. krogu je bi na koncu po 3 urah in 17 minutah igre boljši 26-letni domačin Jason Kubler (261. na ATP) s 6-7(7), 6-4, 6-4 v nizih!

Pričakovali smo težak obračun z domačinom, ki je pred tem izločil 3. nosilca turnirja Stevena Diaza in to se je tudi zgodilo. Sam dvoboj ni bil na visokem nivoju, oba igralca sta imela veliko težav pri ohranjanju serisa. Že v 1. nizu sta vsak 3x izgubila svoj servis kar se ponavadi dogaja v ženskih dvobojih. Blaž je bil v podaljšani igri srečnejši in je povedel v nizih. V 2. nizu sta bila malo boljša, Jason je popravil 2. servis in ob dveh brejkih izenačil na 1:1 v nizih. V 3. nizu je bila živčna igra na obeh straneh. Delala sta veliko dvojnih napak, Kavčič je imel 10 priložnosti za brejk, a je izkoristil le 1, Kubler 2 od 4 in se veselil pomembne zmage za nadaljevanje sezone.

Kasneje je Slovenec utrujen odigral še četrtfinale v igri parov, a sta z Egipčanom Mohamedom Safwatom gladko izgubila v dveh nizih.

Blaž Kavčič je osvojil 7 ATP točk in prejel 860$ denarne nagrade!