Blaž Kavčič polfinalist challengerja na Kitajskem

26.10.2018
LIUČOU, KITAJSKA - Drugi najboljši slovenski tenisač Blaž Kavčič se je prebil do polfinala na ATP challengerju v mestu Liučou.

Alejandro Davidovič Fokina iz Španije ni bil kos Blažu Kavčiču v četrtfinalu 50,000 USD vrednega challengerja na Kitajskem. 31-letni Ljubljančan, 225. igralec sveta, je Španca premagal po treh nizih s 7-6(3), 2-6 in 6-2 ter si priigral polfinale.

Blaž je v 2. krogu iz žreba vrgel 5. nosilca, danes pa še nadebudnega najstnika iz Španije, 268. igralca sveta.

Obračun na trdi podlagi je trajal 7 minut več kot 2 uri, uvodni niz pa je dobil Kavčič po tajbrejku. Pred tem sta oba prišla do enega odvzema servisa. V 2. nizu je Španec kar trikrat vpisal brejk, izenačil v nizih, naš as pa mu je v odločilnem delu vrnil z enako mero, nasprotniku je dovolil le 13 osvojenih točk.

V polfinalu se bo srečal s 6. nosilcem Miomirjem Kecmanovičem, 149. igralcem sveta, ki ima kot današnji tekmec le 19 let. Letos sta se pomerila na challengerju v Šanghaju, kjer je Slovenec zmagal po predaji Srba v 3. nizu.

Lizhou International Challenger
Kraj: Liuzhou (Kitajska)
Datum: 22.10.2018 - 28.10.2018
Nagradni sklad: 50.000$+H

Blaz Kavcic (Slovenia)  beat  Alejandro Davidovich Fokina (Spain) 7-6(3) 2-6 6-1