Blaž Kavčič se je prebil v četrtfinale ATP Challengerja v Šenzenu!

19.03.2015
Slovenski tenisač je na turnirju v Šenzenu dosegel drugo zaporedno zmago!

ŠENZEN, KITAJSKA - 28-letni Blaž Kavčič (111. na ATP) počasi lovi ritem turnirskih nastopov. V 2. krogu ATP Challengerja na Kitajskem se je pričakoval težek obračun s 24-letnim Nemcem Richardom Beckerjem ( 382.) in tako je tudi bilo. Čeprav je na ATP lestvici velika razlika med tekmovalcema, je trenutno stanje drugačno. Blaž se vrača po operaciji na stopalu, Nemec pa igra v življenjski formi. Več kot 2 uri in pol je trajal dvoboj, na koncu pa je Kavčič slavil s 6:7(4), 6:4, 6:4 v nizih in se uvrstil v četrtfinale!

Nemca je v igri držal predvsem dober 1. servis, dosegel je 20 asov, a pri tem storil tudi 9 dvojnih napak. 1. niz sta oba odigrala na dokaj visokem nivoju. Nihče ni prišel do brejka, Becker ni imel nobene priložnosti, Kavčič ni izkoristil dveh. V podaljšani igri je bil Richard boljši in je povedel z 1:0. V 2. nizu je nivo igre padel, a je Slovenec z 2 brejkoma ob enem izugbljenem servisu izenačil izid na 1. V odločilnem 3. nizu je Blaž pritisnil na 2. servis nasprotnika. od 3 priložnosti za brejk je izkoristil 1, Nemec je znova ostal brez, kar je pomenilo zmago Kavčiča!

Slovenec se bo v četrtfinalu pomeril z 22 letnim Francozom Tristanom Lamasinejem (243.), ki je presenetil 8. nosilca, Madžara Martona Fucsovicsa (165.)

Za uvrstitev v četrtfinale je Blaž Kavčič prejel 18 ATP točk in 2.190$!