Blaž Kavčič z nekaj truda čez 1. krog Šenzena!

17.03.2015
Slovenski tenisač Blaž Kavčič je prišel do prve zmage po operaciji stopala!

ŠENZEN, KITAJSKA - Potem, ko je okreval po operaciji na stopalu, se je 28-letni Blaž Kavčič (111. na ATP) odpravil na ATP Challengerje na Kitajsko. Na prvem turnirju v Gvangžuju je kot 1. nosilec izpadel že v 1. krogu, tokrat je začel bolje. Tudi na 75.000$ vrednem Challengerju v Šenzenu ima status 1. nosilca in žreb mu je v 1. krogu namenil vrstnika iz Kitajske. Blaž je po 1 uri pol igre premagal Že Lija (351.), ki je nastopil s povabilom organizatorja, s 6:2, 6:4 v nizih!

Slovenec je v 1. nizu serviral zelo dobro in je nasprotniku dopustil le dve brejk priložnosti, ki jih slednji ni izkoristil, sam je realiziral obe svoji. 2. niz je ponudil nekaj več drame. Oba sta imela več priložnosti za brejk. Kavčič je eno izkoristil in to je bilo dovolj za zmago v nizu in na koncu tudi v dvoboju!

V 2. krogu se bo Slovenec pomeril s 24 letnim Nemcem Richardom Beckerjem (382.), ki je tukaj v dobrem ritmu. V glavni del se je prebil preko kvalifikacij in nato v 1. krogu po zaostanku premagal Tajvanca Ti Čena s 4.6,6:3,7:6(5) v nizih!

Blaž Kavčič je z uvrstitvijo v 2. krog osvojil 8 ATP točk in 1.290$!