Blaž Kavčič ujel zalet v kvalifikacijah Wimbledona, a vseeno izgubil

21.06.2016
LONDON, V.B. - Slovenski teniški igralec Blaž Kavčič je izgubil v uvodnem krogu kvalifikacij Wimbledona.

29-letni Blaž Kavčič se je odpravil v kvalifikacije Wimbledona brez odigrane tekme na travi. Njegov tekmec je bil Thomas Fabbiani (114. na WTA), eden od nosilcev, ki je na koncu pi 1 uri in 45 minutah slavil s 6-1, 4-6 in 6-4.

Ljubljančan je bil skozi celo letošnjo sezono poškodovan in se je na terene vrnil šele pred dvema tednoma. Najprej je igral na pesku, nato na trdi podlagi, sedaj je odšel na travo v Roehampton, kjer potekajo kvalifikacije za Wimbledon.

Kavčič je zaigral z zaščitenim rankingom, saj je na 308. mestu ATP lestvice, 27-letni Italijan pa je bil primeren tekmec za uvod. Res je, da Fabbiani v London ni prišel z dobrimi rezultati, beležil je pet zaporednih porazov, to pa prekinil prav proti Blažu. Tekmovalni ritem je Italijanu prinesel uvodni niz, dobil ga je s 6-1, nato pa je Kavčič vzpostavil ravnotežje. Izenačil je v nizih, a v tretjem je bil Fabbiani za odtenek močnejši in se je prebil v 2. krog.

Blaž bo iskal še kako pomembne točke na naslednjih turnirjih, saj je šlo po zlu kar nekaj 'pik'. Lani se je na sveti travi uvrstil v 2. krog glavnega dela, kar je tud njegov najboljši izid na Wimbledonu.